Ana sayfa » Güncel » İsrailli turistler BAE’de tatil yapabilecekler mi?

İsrailli turistler BAE’de tatil yapabilecekler mi?

Geçtiğimiz günlerde açıklanan İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki anlaşmanın ardından gözler iki ülke arasındaki başlaması olası uçuşlara ve turizm ilişkisine çevrildi.


İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, BAE’ye düzenlenecek ve Suudi Arabistan hava sahası üzerinden yapılacak direkt uçuşlarla ilgili çalıştıklarını söyledi. Uçuşların ne zaman başlayacağı henüz net olmasa da kaynaklar 2021 yılını işaret ediyor.


İsrail’in iki numaralı Havayolu Israir, uçuş izni için BAE makamlarına başvurduğunu açıklarken havayolunun CEO’su Uri Sirkis bir röportajında ”Dubai sadece 3,5 saat uzaklıkta olduğu için çok çekici bir destinasyon ve tıpkı Türkiye ve Yunanistan gibi İsrailliler arasında çok popüler olması muhtemel” dedi.


Şu ana kadar İsrail vatandaşlarının bölgenin önemli turizm merkezlerinden biri olan BAE’ne girişine izin verilmezken olası bir gevşemeyi İsrailli seyahat acentaları bir fırsat olarak görüyor.


Haaretz gazetesine konuşan Eshet Tours CEO’su Ephraim Kramer ise BAE’nin İsrailliler için bir turizm destinasyonu olmasının zaman alacağını belirterek “Sağlık ve siyaset sorunları nedeniyle bunun hemen olmayacağını düşünüyorum, kesinlikle 2020’de değil. Belki önümüzdeki yıl, belki daha sonra, ama kesinlikle cazip bir destinasyon çünkü ucuz ve birinci sınıf bir deneyim sunuyor,” dedi.


Öte yandan Jerusalem Post’a göre İsrailli bir başka tur operatörü olan Aviation Links, BAE’deki 4 Rixos Otelini içeren tatil paketlerini Ekim başındaki Sukot Bayramı için satışa sunmaya hazırlanıyor.

Benzer Haberler