Press "Enter" to skip to content

Corendon, Newcastle’dan Antalya ve Dalaman’a uçacak

Corendon Airlines, Nisan 2022’den itibaren İngiltere’nin Newcastle Havalimanı’ndan Antalya ve Dalaman’a haftada 2 uçuşla hizmet verecek.


Newcastle Uluslararası Havaalanı Havacılık Geliştirme Başkanı Leon McQuaid şunları söyledi:


“Corendon Havayollarını bölgede ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Kuzeydoğu’dan son derece popüler bir tatil beldesi olan Türkiye’ye düşük maliyetli bir alternatif sunuyorlar. “


“Turistik yolcuları hak ettikleri tatiller için tekrar havaalanında görmeyi ve Nisan 2022’den itibaren Corendon’u Newcastle Uluslararası Havaalanında ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.”


Corendon Airlines Ticari Direktörü Mine Aslan ise şöyle konuştu:


“Corendon Airlines olarak uçuş ağımızı yeni rotalarla genişletmekten büyük heyecan duyuyoruz. Sektörümüzün karşılaştığı mevcut zorluklara rağmen İngiltere’den Antalya ve Dalaman’a talebin arttığını görüyoruz.


“Türkiye’de konut sahibi olan ve tipik bir 7 veya 14 gecelik tatilden daha uzun süre kalmak isteyen birçok İngiliz müşteri var. Yeni programımız bu artan talebi karşılayacak. 2022 yazında Antalya ve Dalaman’a 50.000 koltuk ile Newcastle operasyonlarımıza başlayacağız. Bu pazardaki amacımız, önümüzdeki sezonlarda Türkiye destinasyonlarına yönelik artan talebi karşılamak ve aynı zamanda Girit ve Rodos gibi destinasyonları da ekleyerek ürün portföyünü genişletmektir. ”