Press "Enter" to skip to content

Antalya’da Turizm Haftası etkinlikleri düzenlenmeyecek

Antalya Valiliği yaptığı basın açıklamasında pandemi önlemleri nedeniyle bu yıl Turizm Haftası etkinliklerinin düzenlenmeyeceğini duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada şöyle denildi:

”Turizm konusunda toplumda farkındalığı artırmak, doğal, tarihi ve kültürel varlıkları sürdürülebilir turizm ilkeleri doğrultusunda turizmde değerlendirmek, turizm bilincini oluşturmak, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine daha etkin katılımını sağlamak amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle “Turizm Haftası” kutlanmaktadır.

Bilindiği üzere Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan kentinde başlayarak tüm Dünya’yı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından “pandemi” olarak nitelendirilen Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında, toplum sağlığını korumak, salgının yayılım hızını kontrol altında tutmak, kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetmek ve pandeminin bulaşma seyrini azaltmak amacıyla her yıl çeşitli etkinliklerle kutladığımız Turizm Haftası bu yıl düzenlenemeyecektir.

Koronavirüs salgınının Dünya genelinde bundan sonraki seyri dikkate alınarak, önümüzdeki yıllarda Turizm Haftasını çeşitli etkinliklerle kutlamayı umut ediyoruz.

Turizm sektörünün değerli temsilcilerine ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.”