Ana sayfa » Güncel » A.B, Ukrayna ve Singapur’u seyahat listesinden çıkardı
A.B Ukrayna ve Singapur'u seyahat listesinden çıkardı

A.B, Ukrayna ve Singapur’u seyahat listesinden çıkardı

Avrupa Konseyi bugünkü güncellemesinde Singapur ve Ukrayna’yı seyahat kısıtlamalarının uygulanmayacağı güvenli ülkeler listesinden çıkardı.


Avrupa Birliği, bugün Birlik ülkelerine yapılacak zorunlu olmayan seyahatlerle ilgili kısıtlamaların kaldırılacağı ülkeler listesini güncelledi. Bugünkü güncellemede Singapur ve Ukrayna listeden çıkarılırken eklenen ülke olmadı. Türkiye ile ilgili herhangi bir güncelleme yapılmadı.


AB’nin güncel yeşil listesinde şu ülkeler yer aldı:


Arjantin, Avustralya, Bahreyn, Kanada, Şili, Kolombiya, Ürdün, Kuveyt, Namibya, Yeni Zelanda, Peru, Katar, Ruanda, Suudi Arabistan, Güney Kore, Birleşik Arap Emirlikleri, Uruguay, Çin (Hong Kong ve Makao dahil) ve Tayvan.


İki hafta aralıklarla listeyi gözden geçiren Avrupa Konseyi’nin kararı tavsiye niteliğinde olup, üye ülkeler açısından bağlayıcılığı bulunmuyor.


Pandemi nedeniyle 17 Mart 2020’de 3. ülkelerden birliğe yapılacak zaruri olmayan tüm seyahatleri yasaklayan Avrupa Birliği, 30 Haziran 2020 tarihinden itibaren kademeli olarak belli sayıda ülkeye yeşil ışık yakmıştı. O günden bu yana Avrupa Birliği’nin listesi belirli aralıklarla güncelleniyor.

Benzer Haberler