Ana sayfa » Aktüel » Varan Turizm, 33 adet Mercedes-Benz marka otobüs satın aldı

Varan Turizm, 33 adet Mercedes-Benz marka otobüs satın aldı

Varan Turizm, Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda üretilen ve bugünkü değeriyle 70 milyon TL’yi aşkın 33 adet yeni otobüs alımı gerçekleştirerek 2020’nin bu alandaki en büyük yatırımına imza attı.


Mercedes-Benz Türk, Varan Turizm ve Grup Şirketleri ile yöneticilerinin bir araya geldiği otobüs teslimat töreni, Varan Turizm’in İstanbul Ataşehir’de yeni açılan tesislerinde yapıldı.


Mercedes-Benz Türk Bayii Koluman aracılığıyla satışı gerçekleşen 33 adet Mercedes-Benz marka otobüsün 27 adedi Mercedes-Benz Tourismo 16 RHD 2+1, 2 adedi Mercedes-Benz Tourismo 16 RHD ve 4 adedi ise Mercedes-Benz Travego 15 SHD’den oluşuyor.


4 Eylül Cuma günü Varan Turizm’in İstanbul Ataşehir tesislerinde gerçekleşen teslimat töreninde konuşan Mercedes-Benz Türk Otobüs Filo Satış Grup Müdürü Burak Batumlu şunları söyledi:

”Şehirlerarası yolcu taşımacılığı alanında çok önemli ve değerli bir marka olan Varan Turizm ve Grup Şirketlerine 33 adet yeni otobüs satışı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Mercedes-Benz Türk olarak, her geçen gün kendimizi daha da geliştirerek, müşterilerimizin talep ve beklentileri doğrultusunda ürünlerimizi geliştiriyoruz, çeşitlendiriyoruz ve tesislerimize yatırımlarda bulunuyoruz. Varan Turizm’in tüm dünyayı ve ülkemizi etkileyen bu pandemi döneminde bile yatırım kararlarından vazgeçmemiş olması ve geleceğe olan inancı doğrultusunda, en kısa zamanda bu yatırım tercihlerinin karşılığını göreceğine inanıyoruz.”


Varan CEO’su Kemal Erdoğan ise şöyle konuştu:


”Türkiye’nin en güvenilir ve önemli markalarından biri olan Varan Turizm, tüm dünyada yatırımların azaldığı bir dönemde Mercedes-Benz’den aldığı otobüslere yenilerini ekleyerek ülkemizin istihdamına katkı sağlıyor. 23 Temmuz 2020’de Ankara Söğütözü’nde açtığımız terminalimizin ardından bugün hem İstanbul Ataşehir’deki terminalimizin açılışını gerçekleştiriyoruz hem de filomuza kattığımız yeni otobüslerimizle Türkiye’de ulaşım sektörüne önemli katkılar sağlamayı amaçlıyoruz.”

Kaynak: Mercedes-Benz Türk

Benzer Haberler