Ana sayfa » Aktüel » Tour of Antalya Bisiklet Yarışı 10 Şubat’ta Başlıyor
Tour of Antalya Bisiklet Yarışı 10 Şubat'ta Başlıyor

Tour of Antalya Bisiklet Yarışı 10 Şubat’ta Başlıyor

Uluslararası Bisiklet Birliği’nin (UCI) 2.1 kategori yarışlarından biri olan ve küresel bisiklet ekosisteminin en önemli profesyonel yol bisikleti yarışlarından biri haline gelen Tour of Antalya 2022 Ulusal Basın Lansmanı gerçekleştirildi.

Dünyanın saygın bisiklet takımlarına, dört gün boyunca ev sahipliği yapacak ve Antalya’nın tanıtımına katkı sağlayacak organizasyonun lansmanına Vali Ersin Yazıcı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İl Jandarma Komutanı Tuğg. Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, kamu kurumlarının ve sponsor markaların temsilcileri katıldı.

İklim Sorunu Vurgulanacak


Tour Of Antalya’nın bu yıl ki temasının “İklim Sorunu” olduğunu vurgulayan Vali Ersin Yazıcı; “Antalya’da bu yıl pedallar iklim değişikliği farkındalığı için dönecek. Bu tema ile tüm dünyayı sürdürülebilir bir geleceği etkin kılmak için farkındalık oluşturmaya çağıracağız. Genişleyen yayın ağı ile yarışımızın, şehrimizin tanıtımına daha da güçlü bir katkı vereceğine eminiz. Şehrimizin en önemli değerlerinden biri haline gelen Tour of Antalya’ya tüm halkımızı davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Antalya’nın tarihi zenginliği içinde gerçekleşecek olan Tour Of Antalya’nın parkurlarında küçük bir değişiklik yaptıklarını belirten Vali Ersin Yazıcı; “Birinci etap Side-Antalya, ikinci etap Kemer-Antalya, üçüncü etap Aspendos-Termesos, dördüncü etap Antalya-Antalya olarak belirlendi. Etaplar Antalya’mızın eşsiz antik şehirlerinde başlayıp başka bir eşsiz antik şehrimiz de bitecek ve Antalya’mızın güzelliklerini bir kez daha tüm dünya görecek.” şeklinde konuştu.

Antalya’yı Tanıtmaya Devam Edeceğiz


Turizmi 12 aya yaymak adına atılacak en önemli adımın spor turizmi olduğuna değinen Vali Yazıcı; “Biz Antalya’nın turizm şehri olduğunu ve yılın 12 ayında da farklı kitleleri şehrimize çekelim istiyoruz. Bunun en önemli yolunun da spor turizminden geçtiğinin farkındayız. Biz Antalya’da Kasım-Mayıs aylarında farklı organizasyonlarla pek çok turisti ağırladık. Tour Of Antalya ile birlikte dünyanın pek çok farklı noktasından yarışmacılar şehrimize gelip, şehrimizi tanıdı. Yapılan canlı yayınlarla tüm dünya Antalya’yı izledi. Tour Of Antalya öncülüğü ile Antalya’nın bisiklet sporu için ne kadar uygun bir iklime sahip olduğunu bütün dünya ülkeleri görecek. Bunu bütün dünyaya Tour Of Antalya organizasyonu ile tanıtmaya devam edeceğiz.” dedi.

Şehrimizi Tanıtmaya ve Büyütmeye Devam Edeceğiz


Devletin tüm kamu kurumlarının büyük bir samimiyetle organizasyon için çalışacağını vurgulayan Vali Yazıcı; “Biz polisimiz, jandarmamız, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla bu organizasyona amadeyiz. Üstümüze düşeni fazlasıyla yerine getireceğiz. Önümüzde ki yıllar için gayretimizi, hevesimizi, heyecanımızı bu yıl alacağımız başarı arttıracak. Şehrimize kazandırılan bu marka daha da büyüyecek. Şehrimizi tanıtmaya ve büyütmeye devam edeceğiz. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Tour Of Antalya heyacanı, 10-13 Şubat tarihleri arasında turizm, kongre, sanat ve sporun merkezi Antalya’da gerçekleştirilecek.

Benzer Haberler