Ana sayfa » Aktüel » Tacikistan ile Vizeler Kalkıyor
Tacilistan ile Vizeler Kalkıyor

Tacikistan ile Vizeler Kalkıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen Türkiye-Tacikistan İş Forumu’nda ‘Tacikistan’a yapılacak seyahatlerde vize uygulamasının kalkacağını’ açıkladı.


Bakan Varank şunları söyledi:


“Duşanbe’ye gittiğimizde iş insanlarımızın ekseriyeti bize vize probleminden, bunun ticaretlerini nasıl olumsuz etkilediğinden bahsetti. Bunu başta mevkidaşım Sayın Kabir olmak üzere tüm ilgili makamlara ilettik. Sevgili Kardeşim Kabir dün müjdesini verdi. Ben de buradan paylaşmış olayım; ocak ayından itibaren Tacikistan’a vize kısıtlaması kalkıyor. Buradan vatandaşlarımız vizesiz Tacikistan’ı ziyaret edebilecekler. İnşallah vergi ve lojistik anlamında da karşılıklı olarak atılacak olumlu adımlarla birlikte, sizlerin önü daha da açılacak. İşte ticaret hacmimizi bunun gibi adımlarla 1 milyar dolar seviyesine çıkaracağız. ”


”Tecrübelerimizi aktararak, yeni iş birliği alanları belirleyerek, yeni pazarlara açılarak bunu başaracağız. İnanıyorum ki; siz değerli iş insanlarımızın özverili çalışmaları, yeni yatırım ve projeleriyle bu hedefe kolaylıkla ulaşacağız.”

Kaynak: Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

Benzer Haberler