Ana sayfa » Aktüel » MSC Cruises geri dönüyor !
msc cruises

MSC Cruises geri dönüyor !

Cenevre merkezli MSC Cruises, Türkiye’yi 2021’deki iki cruise hattının güzergahına yeniden ekliyor.

Şirket, Ege Denizi, Adriyatik Denizi ve Doğu Akdeniz’e seyahat eden iki cruise gemisi biniş limanları olarak İstanbul’u ve Kuşadası’nı seçti

MSC Cruises İcra Direktörü Angelo Capurro, şirketin Türkiye’de tekrar faaliyete başlayacağı için heyecanlı olduğunu ve Şubat 2018’de yeni bir ofis açtıktan sonra daha güçlü bir pazar varlığıyla ile geri döndüğünü söyledi.

“2021’de İstanbul ve Kuşadası’nın da bulunduğu Ege ve Adriyatik kruvaziyer programlarımızla oldukça başarılı bir yaz sezonu geçirmeyi bekliyoruz.”

Türkiye’ye seyahat edecek iki cruise gemisinden biri olan MSC Fantasia’nın, sezon boyunca hem İstanbul hem de Kuşadası’nda 25 sefer yapması planlanıyor.

İkinci yolcu gemisi olan MSC Lirica sadece Kuşadası’nda 23 sefer yapacak. Gemilerin yaklaşık 212.000 yolcu taşıması bekleniyor.

MSC Fantasia, Nisan ile Eylül ayları arasında dokuz günlük bir program yapacak. Seyahat programına göre, gemi İstanbul’dan ayrılacak ve Yunanistan’da Pire ve Korfu’da, İtalya’da Bari ve Trieste’de ve Yunanistan’da Katakolon’da duracak. Yolcular daha sonra Kuşadası’nı ziyaret edecek ve nihayet İstanbul’a dönecek.
MSC Lirica’nın Doğu turu, Mayıs ve Eylül 2021 arasında yedi günlük bir programa sahip olacak. Gemi Kuşadası’ndan yola çıkacak ve Yunanistan’da Mykonos ve Rodos adalarına, İsrail’de Hayfa ve Kıbrıs’ta Limasol’a yelken açacak.

Türkiye kruvaziyer turizmini canlandırma çabalarını sürdürmekte ve özellikle İstanbul’da liman eksikliğini gidermek için çalışmalar yürütmekte. Son dört yılda durma noktasına gelen Türkiye’nin en büyük metropolündeki kruvaziyer turizmi bu yıl toparlanmaya başladı.24 yolcu gemisinin şehre Ekim’e kadar ulaşması bekleniyordu ve 2020’de sayının 80’e ulaşması bekleniyor.

Kruvaziyer turizmi artırma çalışmalarının bir parçası olarak, İstanbul’un Yenikapı semtindeki planlarda yeni bir kruvaziyer limanı bulunuyor ve ihale teklifinin yakında gerçekleşmesi bekleniyor. Ayrıca, halen yapım aşamasında olan ve 2020 Mart’ta açılması beklenen İstanbul’un megaport projesi olan Galataport’un da kentin kruvaziyer turizm sektörünü canlandırması bekleniyor.

Limanın, her biri ortalama 4 bin yolcu taşıyan ve muhtemelen toplam 2 milyon kişiye ulaşan yaklaşık 500 yolcu gemisine ev sahipliği yapması bekleniyor. Gemilerin kadrosu ve ekibiyle birlikte, rakamın daha da yükselmesi bekleniyor.

Benzer Haberler