Ana sayfa » Aktüel » Kurumsal Seyahat Devi American Express GBT, Borsaya Açılıyor
American Express GBT Borsaya Açılıyor

Kurumsal Seyahat Devi American Express GBT, Borsaya Açılıyor

Dünyanın önde gelen B2B seyahat platformlarından American Express Global Business Travel (“GBT”), New York Borsası’nda halka açılmayı planlıyor.


Şirket dün bu amaçla Apollo Strategic Growth Capital ile birleşeceğini açıkladı. İki firmanın birleşik piyasa değeri yaklaşık 5,3 milyar dolar olacak ve halka arzın ardından “dünyanın en büyük halka açık B2B seyahat platformu” olması bekleniyor.


Amex GBT tarafından yapılan açıklamada yeni yatırımcılar Sabre, Apollo, Ares, HG Vora ve Zoom’un mevcut hissedarlar American Express Company, Certares ve Expedia Group’a katılmasıyla halka arzdan 1,2 milyar dolara kadar gelir beklendiği belirtildi.


GBT’nin CEO’su Paul Abbott şunları söyledi:


“Halka açık bir şirket olmak GBT’nin büyüme yolculuğunda tarihi bir kilometre taşı olacak. Zoom, Sabre, Apollo, Ares ve HG Vora gibi yeni yatırımcıların taahhütleri, işimize ve iş seyahatlerinin, toplantıların ve etkinliklerin geleceğine yönelik büyük bir güven oyudur. ”


”Borsada işlem gören bir şirket olmanın, müşterilerimize ve ortaklarımıza rakipsiz değer, seçenek ve deneyimler sağlama taahhüdümüzü güçlendirmek için bize ek yatırım kapasitesi sağlamasını bekliyoruz.”


Birleşmeyle yürürlüğe girecek 11 yıllık bir anlaşma kapsamında GBT, American Express ticari markasını American Express Global Business Travel ve American Express GBT Meetings & Events şeklinde kullanma hakkına sahip olmaya devam edecek.

American Express Global Business Travel, geçtiğimiz mayıs ayında Egencia markasını Expedia Grubundan satın almıştı.

Benzer Haberler