Ana sayfa » Aktüel » KKTC’ye gidenler 7 gün karantinada kalacak
KKTC Seyahatlerine Taksit Yapılabilecek

KKTC’ye gidenler 7 gün karantinada kalacak

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği paylaştığı bilgilendirmeyle Türkiye’den KKTC’ye gidecek kişilerin 7 gün süreyle karantinada kalacağını duyurdu.


Uygulama 7 Eylül ile 20 Eylül tarihleri arasında geçerli olacak.


İşte Lefkoşa Büyükelçiliği’nin duyurusu:

”Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında KKTC Hükümeti bu akşam (5 Eylül 2020) bir dizi karar açıklamıştır. Sözkonusu kararların ülkemizi ve vatandaşlarımızı ilgilendiren aşağıdaki bölümleri hakkında bilgi edinilmesi önemle rica olunur.


Ülkemizden KKTC’ye seyahat edecek kişilerin 7 Eylül 2020 tarihinden itibaren 7 gün süre ile karantinada kalması kararlaştırılmıştır. Uygulamanın 6 Eylül 2020 saat 23.59 tarihinden itibaren yürürlüğe gireceği ve bu aşamada 20 Eylül 2020 saat 23.59’da sona ereceği duyurulmuştur.

Yalnızca, resmi görevli olarak KKTC ‘den ülkemize gidecek veya resmi görev için ülkemizden KKTC ye gelecek kişiler 72 saat içinde gerekli önlemleri uygulayarak görevlerini tamamlayıp ülkelerine dönmeleri durumunda karantinaya alınmayacaklardır.


Yükseköğrenim nedeniyle KKTC’ye gelecek öğrencilerin bu süreçte 7 gün süre ile Üniversitenin belirlediği yurt veya otellerde izole olmaları öngörülmüştür.


KKTC’ye ülkemizin de bulunduğu B kategorisinden gelecek kişilerden istenen PCR testleri ile ilgili uygulamalarda bir değişiklik yapılmamıştır.


Karantina ücretinden aşağıda belirtilen kişilerin muaf tutulacağı açıklanmıştır:


Öğrenci olarak KKTC’ye giriş yapacak kişiler
6 Eylül 2020 tarihinden önce KKTC dışına giden kişiler
Sağlık amacıyla ülkemize sevkli giden hastalar ve görevli olarak gönderilen personel.


Saygıyla duyurulur.

https://twitter.com/TC_Lefkosa/status/1302319239588712449

Benzer Haberler