Ana sayfa » Aktüel » KKTC’ye gidecekler için önemli duyuru

KKTC’ye gidecekler için önemli duyuru

K.K.T.C. Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi tarafından alınan kararlar doğrultusunda Türkiye’den KKTC’ye gitmek isteyen ve adada en fazla üç gün kalacak kişiler ülkeye girişte negatif PCR test sonuçlarını ibraz etmeleri ve girişte alınacak 2. PCR test sonuçları çıkıncaya kadar otel ve merkezi izolasyonda beklemek şartı ile karantina uygulaması olmaksızın ülkeye giriş yapabilecekler.


KKTC resmi gazetesinde yayımlanan kararda şöyle denildi:

”20 Ekim 2020 tarihinden itibaren (20 Ekim 2020 dahil} B grubu ülkelerinden ülkemize giriş yapmak isteyen ve adada en fazla 3 gün kalacak kişiler, ülkeye girişte negatif PCR test sonuçlarını ibraz etmeleri ve girişte alınacak 2. PCR test sonuçları çıkıncaya kadar otel ve merkezi izolasyonda beklemek şartı ile karantina uygulaması olmaksızın ülkeye giriş yapabileceklerdir.


”Ancak otel rezervasyonu olan kişilerin test sonuçları çıkıncaya kadar tüm sorumluluğun otellerde olması kaydı ile otellerin anlaşmalı olduğu ve bu süreçte görev yapan taksi, minübüs ve otobüsler ile rezervasyon yaptırdıkları otel tarafından otele transferleri sağlanacaktır.


”Otel rezervasyonları olmayan diğer kişiler 2. PCR test sonuçları çıkıncaya kadar Bakanlığın belirlediği merkezi izolasyon yerlerinde bekleyeceklerdir. Sonuçları negatif çıkan kişilerin KKTC’de en fazla 3 gün kalmaları kaydı ile karantina uygulamalarından muaf tutulacaktır.”

Öte yandan Merit otelleri (Net Holding) KKTC yetkilileri tarafından alınan kararın ardından Kıbrıs’taki otellerinin yeniden açıldığını duyurdu.

Merit Turizm Yatırım ve İşletme A.Ş tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen açıklamanın metni aşağıdadır:

K.K.T.C. Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi tarafından alınan kararlar doğrultusunda K.K.T.C. Sağlık Bakanlığı aşağıda belirtilen ek tedbir kararlarının uygulanmasına karar vermiştir. 19.10.2020 tarihli resmi gazetede yayımlanan tedbir kararları çerçevesinde; 

Türkiye’den gelecek misafirlerimiz negatif PCR sonuçlarını aldıktan sonra K.K.T.C’ye giriş yapabilirler. Misafirlerimize, K.K.T.C’de yapılacak olan ikinci PCR testi sonrası 3(üç) gün içerisinde K.K.T.C’den ayrılmak koşuluyla karantina uygulanmayacaktır

Alınan bu kararlar doğrultusunda Kıbrıs’taki Otellerimiz açılmış olup rezervasyon ve misafir kabulüne başlamıştır.

Benzer Haberler