İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KKTC’de karantina uygulaması uzatıldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, KKTC’ye seyahat eden yolculara yönelik karantina uygulamasının 1 Ocak 2021’e kadar uzatıldığını açıkladı.


Sağlık Bakanlığı ayrıca KKTC’ye girişler ile ilgili risk kategorilerine göre A,B,C gurubu olarak ayrılan ülkelerin 01.12.2020 tarihinden itibaren tek kategori olarak değerlendirileceğini belirtti.


Buna göre Yurt dışından KKTC’ye giriş yapacak kişiler, son 3 gün içerisinde yapılmış negatif PCR test sonucunu ibraz etmek koşulu ile giriş yaparak 7 gün karantina uygulamasına tabi olacaklar ve karantina bitiminde PCR testleri yapılacak.


Sağlık Bakanlığı’nın açıklamasına göre KKTC’ye 3 gün ve daha kısa süre gelmek isteyen kişiler(Güney Kıbrıs hariç), son üç gün içinde yapılmış negatif PCR test sonuçlarını ve dönüş biletlerini ibraz etmeleri halinde ülkeye giriş yapabilecekler. Bu kişilere girişte 2. PCR testi alınması ve sonucunun negatif çıkması halinde 3 gün süre ile karantinasız olarak ülkede kalabilecekler. Üç günden fazla kalışlarda 7 günlük merkezi karantina uygulamasına tabi olacaklar.