Ana sayfa » Aktüel » KKTC Turizmi Londra’da Tanıtıldı
KKTC Turizmi Londra'da Tanıtıldı

KKTC Turizmi Londra’da Tanıtıldı

Londra’da düzenlenen World Travel Market (WTM) fuarında KKTC standını Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’da ziyaret ederek ülke turizmi hakkında bilgiler aldı.


Bu yıl ilk kez Hibrit formatında (hem fiziksel hem de dijital) organize edilmiş olan Dünya Turizm Fuarı’nın (WTM) ilk ayağı olan Fiziksel etkinlik, 1-3 Kasım 2021 tarihleri arasında geçmiş yıllarda olduğu gibi Londra’nın Docklands bölgesi Excel fuar alanında yer alıyor.

Fuarın devamı olan Sanal fuar ise ‘WTM London Virtual’ ismi altında 8 ve 9 Kasım 2021 tarihlerinde gerçekleşecek. Bu yıl Covid -19 pandemi kapsamında Excel fuar alanında birçok tedbir alınmıştır.

Genelde, ITB Berlin fuarından sonra, dünyanın ikinci büyük fuarı olarak tanımlanan WTM’ın en önemli özellikleri, bir sonraki yılda Ülkeler ve büyük tur operatörleri tarafından izlenecek turizm poletikalarının belirlenmesi, turizm ürünlerinin (iş, eğitim, kültür, sağlık, seyahat ve teknolojisi) aynı alanda turizm profesyonelleri tarafından sergileme olanağı oluşturmasıdır.

Fuarın bir başka özelliği de fuar bünyesinde yapılan ve birçok sektör profesyonellerinin gerek konuşmacı gerekse izleyici olarak katıldığı turizm sektörünün durumu ve geleceği konularında düzenlenen önemli seminar, panel, workshop gibi etkinliklerin yer almasıdır.

Özellikle, bu yıl WTM fuarının 2021 yılında Dünyada düzenlenen ilk Uluslararası turizm fuarı olması hasebiyle, fuarın önemini bir o kadar daha artırmaktadır.

Ataoğlu: “Hedef 2022 yılında turizmi daha iyi noktalara çıkarmak”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu yaptığı açıklamada 2022 ülke turizmin planlanması kapsamında İngiltere Turizm Fuarı’nın oldukça önem arz ettiğini ifade ederek, pandemi koşullarında ülke ekonomisini daha iyi bir noktaya çıkarma hedefinde olduklarını söyledi.

Dünyada yaklaşık 2 yıldan beri yaşanmakta olan Covid-19 pandemi nedeniyle küresel seyahat alanının olumsuz etkilendiğini söyleyen Ataoğlu, “diyaloğu canlı tutmak, firmalar arası iş bağlantılarının yeniden başlatılması ve geliştirilmesini sağlamak, yeni turizm çeşitleri yaratmak ve 2022 yılı turizmini planlanlamak öncelikli hedeflerimiz arasındadır” diye konuştu.

Ülke turizm sektörünün eskisi gibi İngiltere Turizm Fuarı’na katıldığını anlatan Ataoğlu, Bakanlık olarak yapılan tanıtım çalışmalarının 2022 yılında meyvesini vereceğini, bunun başarılı olabilmesi için ise yoğun bir tempoda çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Benzer Haberler