Ana sayfa » Aktüel » Kars-Erzurum Turistik Ekspresi Seferlere Başlıyor
Kars-Erzurum Turistik Ekspresi Seferlere Başlıyor

Kars-Erzurum Turistik Ekspresi Seferlere Başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Turistik Doğu Ekspresi’ne yoğun talep geldiğini, bunun sonucunda da yeni sefer çalışmalarının yapıldığı kaydedildi.

Yarıyıl tatilinde artan turizm amaçlı yolcu talebini karşılamak amacıyla Kars-Erzurum arasında “Kars-Erzurum Turistik Ekspresi” adında yeni bir seferin işletmeye konulduğu bildirilen açıklamada, sefer hakkında şu bilgilere yer verildi:

“Kars-Erzurum Turistik Ekspresi; 21 Ocak tarihinde başlayıp, 31 Ocak’a kadar her gün işleyecektir. Şubat ayı içerisinde sadece cumartesi ve pazar günleri çalışacaktır. Kars-Erzurum Turistik Ekspresi Kars’tan 07.20’ de hareket edecek, Erzurum’a 11.10’ da ulaşacaktır. Erzurum’dan 14.55’ de kalkacak tren, Kars’a 18.45’ de varacaktır. Pulman tipli vagonlardan oluşacak tren gidiş ve dönüşte Sarıkamış’ta duracaktır”

BİLETLER İNTERNETTEN VE GİŞELERDEN SATIN ALINABİLECEK

Trenlerin, 234 kişilik kapasiteye sahip olacağının altı çizilen açıklamada, biletlerin internetten, mobil uygulama ve gişelerden satın alınabileceği belirtildi. Yeni rota ile bölgenin turizmine destek verileceği kaydedilen açıklamada, “Ülkemizin saklı güzelliklerini hem vatandaşlarımıza hem de turistlere tanıtıyoruz. Demiryolu taşımacılığında yaşanan gelişmeler, vatandaşlarımızın seyahat tercihlerini de etkiledi. Demiryollarında bahar havasını yeniden oluşturduk. Demiryollarının Türkiye için stratejik önemde olduğunu biliyoruz. Bu bilinçle mozaiğin parçalarını birleştirircesine demiryollarını ayağa kaldırıyoruz” denildi.

Benzer Haberler