Ana sayfa » Aktüel » Kamu bankalarından 36 ay vadeli tatil kredisi
2. Çeyrek Turizm Geliri Yüzde 190 Arttı

Kamu bankalarından 36 ay vadeli tatil kredisi

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıflar Bankası bugün konut, taşıt ve yerli üretime yönelik tüketici kredilerinin yanında 4. olarak turizmi desteklemek için ‘tatil destek kredisi’ isimli bir kredi paketi programı başlattılar.


3 kamu bankası tarafından açıklanan kredi uygulamasına göre:


Tatil yapmak isteyen ve ilgili banka aracılığı ile maaş alan emekli ve çalışan müşterilerin tatil ve seyahat giderlerinin finansman ihtiyacının uygun şartlarda sağlanmasının yanı sıra, turizm sektörünü desteklemek amacıyla;


3 bankayla anlaşma yapacak seyahat acentelerine tatil paketi satın almak için başvuran tüketicilere 10.000 TL’ye kadar 6 ay ödemesiz 36 ay vade ile uygun şartlarda finansman imkanı sunulacak. Söz konusu kredinin 1. ve 2. taksitleri ilgili firma ve banka tarafından ödenecek; tüketicilerin taksit ödemesi 9 ay sonra başlayacak. Bu kapsamda tüketicilerin kullanacağı kredinin faizi aylık %0,67 oranında olacak.


Uygulamaya dahil olacak seyahat acentalarının listesi bankaların web sitesinde bilahare yayımlanacak. Tatil kredisine başvuru tarihi ve kanalı ise bu hafta içerisinde açıklanacak.

Benzer Haberler