Ana sayfa » Aktüel » İzmir ve Bodrum, Michelin Restoran Kataloğuna Giriyor
İzmir ve Bodrum, Michelin Restoran Kataloğuna Giriyor

İzmir ve Bodrum, Michelin Restoran Kataloğuna Giriyor

Ünlü Fransız gastronomi rehberi Michelin Guide, İzmir ve Bodrum’u kataloğuna ekleyeceğini duyurdu.


İzmir ve Bodrum’dan seçilecek restoranlar 9 Kasım 2023’te İstanbul’da yapılacak törende İstanbul’daki restoranlarla beraber açıklanacak.


MICHELIN Guide’ın Uluslararası Direktörü Gwendal Poullennec şu yorumu yaptı:


“Geçen yıl İstanbul’daki ilk duraktan sonra, müfettişlerimiz yol haritalarına İzmir ve Bodrum’u koymaktan mutluluk duyuyorlar. Gerçekten de bu iki yer, sadece unutulmaz kültürel ve turistik deneyimler için harika yerler değil, aynı zamanda keşfedilmeyi hak eden mutfak manzaralarına da sahip. Bu iki yeni bölgeyi MICHELIN Guide ailesine ekleyerek, Türkiye’nin kaçırılmaması gereken bir gastronomi destinasyonu olduğu mesajını dünyaya yaymayı içtenlikle umuyoruz”


Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise şunları ekledi:


“İstanbul’dan sonra İzmir ve Bodrum’un da ‘gastrokent’ olarak öne çıkmasından mutluyuz. Tarladan sofraya yaklaşımıyla bölgenin en kaliteli ürünlerini harmanlayan yetenekli şeflerimiz sayesinde sürdürülebilirlik kavramını merkezine alan mutfak kültürümüzün zenginliğini dünyaya tanıtabileceğiz. ”


MICHELIN Guide İstanbul, İzmir, Bodrum 2024’ün tüm restoran seçenekleri, 9 Kasım 2023’te İstanbul’da düzenlenecek olan MICHELIN Guide töreni sırasında açıklanacak. Restoranlar, MICHELIN Guide web sitesinde ve ayrıca iOS ve Android uygulamalarda yayınlanacak.

Benzer Haberler