Ana sayfa » Aktüel » Hertz, ABD’de iflas koruma için başvurdu

Hertz, ABD’de iflas koruma için başvurdu

1918 yılında kurulmuş olan araç kiralama şirketi Hertz, covid-19 salgınının yol açtığı ekonomik daralma nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri’nde ilgili mahkemeye iflas koruma başvurusu yaptı.


Firma mahkeme denetimi altında yeniden yapılanma ve finansal zorluklarını yenme konusunda çaba gösterecek. Şirketin Avrupa, Avustralya, Yeni Zelanda’daki faaliyetleri dosya dışı olduğu için etkilenmiyor.


Şirketin yeni atanan CEO’su Paul Stone konuyla ilgili şunları söyledi:


”Hertz bir asırdan fazladır sektörün lideridir ve 2020’ye güçlü bir gelir ivmesiyle girdik. Covid-19’un işimiz üzerindeki ciddi etkisi ve ekonominin ne zaman toparlanacağı konusundaki belirsizlik sürerken uzun dönemli bir iyileşmeyi sağlayabilmek için daha fazla adım atmamız gerekiyor.”


“Bugünkü kararımız, işimizin değerini koruyacak, operasyonlarımıza devam etmemize ve müşterilerimize hizmet etmemize izin verecek. Aynı zamanda hem salgından başarılı bir şekilde çıkmamızı hem de gelecekte daha sağlıklı konumlanmamızı sağlayacak olan daha güçlü bir finansal temel oluşturmak için zaman sağlayacaktır.”

Hertz’in CEO’su Kathryn Marinello geçtiğimiz günlerde istifa etmiş yerine Paul Stone atanmıştı.

Kaynak: Hertz

Benzer Haberler