Ana sayfa » Aktüel » Fransa’da Seyahat Endüstrisini Engelleyen Protestolar
Fransada-Seyahat-Endüstrisini-Engelleyen-Protestolar

Fransa’da Seyahat Endüstrisini Engelleyen Protestolar

Fransa’ya seyahat etmeyi planlayan gezginler, ülke genelinde grevler ve protestolar patlamaya devam ederken seyahat endüstrisi üzerindeki büyük etkilere hazır olmalıdır.

Sky News’e göre, ülke genelindeki trenler durmaktaydı ve Eyfel Kulesi’ndeki yetkililer, hükümetin emeklilik reformu konusundaki protestolar nedeniyle ziyaretçilerden uzak durmaları konusunda uyarıda bulundular.

Sadece Paris’te, 6.000’den fazla polis memuru Perşembe günü yapılması planlanan kitlesel gösterileri yapmaya hazırdı. Ülke çapında yapılan protesto gösterileri, metro istasyonlarının kapatılmasına neden oldu.

Fransa’nın devlete ait demiryolu şirketi, her 10 hızlı trenin dokuzunun iptal edildiğini ve Air France’ın yetkililerinin iç hatların yaklaşık yüzde 30’unun da iptal edildiğini açıkladı.

Easyjet, British Airways ve Ryanair dahil olmak üzere diğer firmalar da, Fransa’ya olan uçuşlarının birçoğunu iptal etmeyi seçti. Eurostar trenlerinde Salı gününe kadar bilet bulunmuyor.

Paris’teki ve ötesindeki birçok önemli anıtın planlanan grevlerin önünde kapanmasıyla, Fransa’daki turizm yetkilileri, birçok yolcunun bölgeye yaptığı ziyaretleri iptal etmeye başladığını söyledi. Demiryolu ve havaalanı işçileri, Fransa’yı günlerce felç etmekle tehdit eden endüstriyel faaliyete katılanlar arasında.

Ek olarak, Louvre Müzesi Perşembe günkü açılışının gecikebileceğini ve bazı odaların kapalı olabileceğini söyledi.

Benzer Haberler