Ana sayfa » Acenta-Tur Operatörü » TUI UK, 11 Haziran’a kadar olan tatilleri iptal etti.
TUI UK, 11 Haziran'a kadar olan tatilleri iptal etti.
TUI'nin Almanya Hanover'daki merkez ofisi. Photo courtesy: TUI Group

TUI UK, 11 Haziran’a kadar olan tatilleri iptal etti.

Birleşik Krallık’ta Dışişleri Bakanlığı’nın ‘zorunlu olmadıkça uluslararası seyahate çıkmayın’ uyarısı devam ederken Avrupa’nın en büyük tur operatörlerinden TUI’nin İngiltere kolu, tatil rezervasyonlarını 11 Haziran’a kadar, cruise seyahatlerini ise 30 Haziran’a kadar iptal etti.

Şirketin sözcüsü, “Müşteri hizmetleri ekiplerinin iptallerden etkilenen müşterilere tarih sırasına göre yardımcı olabilmelerini sağlamak için kademeli olarak iptalleri yapıyoruz” dedi.

Toplamda TUI UK, yaklaşık 900.000 müşterinin rezervasyonlarını iptal edecek.

Şirket ayrıca cruise filosunun en küçük gemisi olan Marella Celebration’ı da planlanandan en az bir yıl önce emekliye ayırdığını açıkladı. Şirket 1984 yılında yapılan geminin Marella Cruises filosunda en uzun süredir hizmet veren ve en sevilen gemilerinden biri’ olduğunu söyledi.

Şirket sözcüsü geminin 15 yıldır hizmet verdiğini ve yaklaşık yarım milyon yolcu taşıdığını ekledi. Bir sözcü, şirketin 2020 ve 2021 yazının geri kalanı için yelkenlerinin detayı üzerinde çalıştığını söyledi.

TUI ayrıca, 11 Temmuz’a kadar rezerve edilmiş tüm tatiller için esnek değişiklik politikası uyguluyor. Böylece 12 Haziran ve 11 Temmuz arasında rezervasyonu olan tüm müşteriler başka tarihe ücretsiz olarak değişiklik yapabilecekler.

İadeler için de açıklama yapan TUI, yolculara %20 bonuslu iade kredisi veya 28 gün içinde yapılabilecek nakit iade seçenekleri sunduklarını söyledi.

Benzer Haberler