Ana sayfa » Acenta-Tur Operatörü » Tui, Thomas Cook’un çöküşünün ardından % 50 artış bekliyor.
TUI, aldığı 4.7 milyar euro kredinin vadesini 2 yıl uzattı

Tui, Thomas Cook’un çöküşünün ardından % 50 artış bekliyor.

Tui, önümüzdeki birkaç yıl içinde operasyonlarını yaklaşık % 50 oranında genişletmeyi ve yıllık 30 milyon yolcu taşımayı planlıyor. TUI Ceo’su Fritz Joussen, büyümenin öncelikle organik olacağını söyledi.

Joussen geçen hafta hissedarlara hitaben yaptığı konuşmada dörtlü stratejik eylem alanından bahsetti, bu alanlar Tui’nin başlıca kaynak pazarları, otel-cruise segmenti, yerel deneyimler ve gelişmekte olan pazarlar…

TUI Grup şu anda yılda 21 milyon müşteri taşıyor. Joussen geçen hafta Thomas Cook’un iflasının ardından işlerinin çok arttığını söylemişti.
Grup, Tui Blue markası aracılığıyla, portföyündeki otel sayısını önemli ölçüde artırmayı hedeflerken aynı zamanda Çin, Hindistan, Brezilya, Malezya’nın yanı sıra İspanya ve Portekiz’e odaklanarak oteller için Amadeus benzeri global bir dağıtım ağı (GDN) kurmayı hedefliyor.

Thomas Cook’un geçtiğimiz Eylül ayındaki iflası, TUI için büyüme fırsatları doğurdu.


Joussen: “Başlangıçta hedefimiz 2022’den itibaren bu pazarlarda yılda bir milyon ek müşteri üretmekti. Şimdi bu hedefe daha hızlı ulaşmak istiyoruz.” dedi.


TUI ayrıca yerel deneyimlerde de büyümeyi hedeflerken Joussen şunları söyledi: “50 ülkede 10.000 çalışanla önemli bir avantajdan yararlanıyoruz. Müşterilerimizin nereye gideceklerini dört ila altı ay önce biliyor olmamız ikinci avantajımız. ”


TUI geçtiğimiz yıl yerel deneyimler olarak adlandırılan 10 milyon tur ve aktivite sattı.

Benzer Haberler