Ana sayfa » Acenta-Tur Operatörü » İşte TUI’nin 10 maddelik otel hijyeni planı
Görsel: TUI

İşte TUI’nin 10 maddelik otel hijyeni planı

TUI, otellerini yeniden açmak için bir dizi önlem içeren 10 maddelik bir plan başlattı. Yeni standartlar sadece Grubun TUI Blue, Robinson ve TUI Magic Life gibi kendi otel markalarında uygulanmayacak, aynı zamanda Grubun ortak olduğu otellerde ve TUI ile çalışan diğer otellerde de uygulanacak.

Plan, aslında Tur operatörünün cruise seyahatleri, uçuş ve transferler, satış gibi tüm faaliyetleri için hazırlanan daha kapsamlı planın bir parçası.

TUI yönetim kurulu üyesi Sebastian Ebel, şunları söyledi:

“Müşteri anketleri, karantina döneminden sonra sağlık ve hijyenin tatilciler için büyük önem taşıyacağını açıkça gösteriyor. Grup genelinde oluşturduğumuz hijyen sistemi ile otellerimizin konukların yüksek beklentilerini karşılamasını ve bu olağanüstü zamanlarda enfeksiyonlara karşı mümkün olan en iyi korumayı sunmasını sağlayabiliriz.”

TUI’nin 10 maddelik planı şu başlıklardan oluşuyor

OTEL ORGANİZASYONU

1) Online check-in : Tatilciler, otelin web sitesi üzerinden veya akıllı telefonlarından online check-in yaparak birçok otelde temassız check-in yapabilecekler
2) Sosyal Mesafe : Restoranlar, koridorlar veya spor salonları gibi halka açık alanlarda, tüm çalışanların kendi aralarında ve konuklar ile aralarında 1,5 ila iki metre mesafe bırakması gerekecek.
3) Personel planlaması : Personel, olası enfeksiyon zincirlerini kırabilmek için sabit ekiplerde birlikte çalışacaktır.

KAPASİTE AYARI

4) Restoran : Restoranlardaki misafir sayısını sınırlandırmak için kapasite önemli ölçüde azaltılacak. Masalar en az 1,5 metre arayla konulacak.
5) Daha uzun çalışma saatleri: Tüm misafirlere yeterli zaman sağlayabilmek için restoranların ve diğer otel tesislerinin çalışma saatleri uzatılacak.
6) Eğlence ve etkinlikler : Sadece az sayıda katılımcıyı içeren ve yakın temasa gerektirmeyen etkinlikler, sporlar ve eğlenceler sunulacak.

HİJYEN VE DEZENFEKSİYON

7) Dezenfektan ünitelerinin arttırılması : Misafirlerin ve çalışanların ellerini dezenfekte edebilmesi için ünite sayısı artırılacak.
8) Oda temizliği : Olası Covid-19 virüslerine karşı mümkün olan en iyi korumayı sağlamak için odalarda kapsamlı yeni temizlik uygulamaları yapılacak
9) Self-servisin kısıtlanması : Büfeler gibi self-servis alanlar minimuma indirilecek. Mümkün olduğunca servis maske kullanan personel tarafından yapılacak.

KAPSAMLI EĞİTİM

10) Bağımsız denetçiler tarafından sağlanacak eğitim : TUI kendi otellerinde eğitimi kendisi verecek ancak grubun kontrolünde olmayan oteller için bağımsız bir şirket ile işbirliği yapacak.

Kaynak: TUI

Benzer Haberler