Ana sayfa » Oteller » Wyndham Hotels kemer sıkıyor.
Wyndham Hotels kemer sıkıyor.

Wyndham Hotels kemer sıkıyor.

Dünyanın en büyük otel zincirlerinden Wyndham Hotels & Resorts, Pazartesi günü internet sitesinden yaptığı açıklamada COVID-19 salgını nedeniyle bazı maliyet kontrol önlemleri aldığını duyurdu.


Açıklanan önlemler arasında işten çıkarmalar, maaş kesintileri ve yarı zamanlı çalışma uygulaması da var. Şirket 270 pozisyonu tamamen iptal ederken 2.500 kurumsal çalışanının yaklaşık yarısının önlemlerden etkileneceğini söyledi.

CEO Geoffrey Ballotti, 1 Nisan’dan itibaren 2020 için maaşının tamamından feragat ederken yönetim kurulu ücretlerinin nakit bazlı kısmını almayacak. Şirket, çoğunlukla ikinci çeyrekte tamamlanması beklenen önlemlerden yıl bazında yaklaşık 30 milyon $ ‘lık tasarruf yapmayı planlıyor.


Wyndham tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:


”Bunlar olağanüstü zamanlar olsa da, geçici olduğunu biliyoruz. İşimizin gücüne ve dayanıklılığına güveniyoruz. Ekip üyelerimizin, otel sahiplerinin ve konuklarımızın sağlığı ve güvenliği konusunda kararlıyız. Seyahat sektörü muhakkak geri dönecek. Wyndham o gün orada olacak ve konukları dünyadaki yaklaşık 9.300 oteline davet etmeye hazır olacak.”

Görsel: Mighty Travels by Flickr

Benzer Haberler