Ana sayfa » Oteller » Shangri-La’nın Sekiz Otelinde Veri Sızıntısı Gerçekleşti
Shangri-La'nın Sekiz Otelinde Veri Sızıntısı Gerçekleşti

Shangri-La’nın Sekiz Otelinde Veri Sızıntısı Gerçekleşti

Lüks otel zinciri Shangri-La Group Cuma günü yaptığı açıklamada, üçü Hong Kong’da olmak üzere Asya’daki sekiz otelinin bir veri ihlalinden etkilendiğini duyurdu.


Etkilenen oteller arasında Hong Kong‘daki Island Shangri-La, Kerry Hotel ve Kowloon Shangri-La ile Singapur, Chiang Mai, Taipei ve Tokyo’daki diğer oteller yer aldı.


Shangri La’dan yapılan açıklamaya göre Mayıs ve Temmuz 2022 arasında, Shangri-La’nın güvenlik izleme sistemlerine fark edilmeden konuk veritabanlarına yasadışı bir şekilde erişim gerçekleşti.


Şirket açıklamasında “Veritabanlarından bazı veri dosyalarının sızdırıldığı tespit edildi, ancak soruşturma bu dosyaların içeriğini doğrulayamadı… Doğum tarihleri, kimlik ve pasaport numaraları ve kredi kartı bilgileri gibi kişisel bilgiler şifrelendi. Herhangi bir misafir verisinin kötüye kullanıldığına dair bir gösterge yok” denildi.

Öte yandan Hong Kong Kişisel Verileri Koruma Otoritesi PCPD, olayla ilgili 290.000’den fazla Hong Konglu müşterinin kişisel verilerinin etkilenmiş olabileceğini belirtti.

Benzer Haberler