Ana sayfa » Oteller » Ramada Encore by Wyndham İzmir, WTTC “Güvenli Seyahat Pulu” aldı
Ramada Encore by Wyndham İzmir, WTTC "Güvenli Seyahat Pulu" aldı

Ramada Encore by Wyndham İzmir, WTTC “Güvenli Seyahat Pulu” aldı

Ramada Encore by Wyndham İzmir Oteli, Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC) ve SKAL International işbirliği onaylı Güvenli Seyahat Pulu (SafeTravels Stamp) alan ülkemizdeki ilk konaklama tesisi oldu. Ramada Encore by Wyndham İzmir Oteli Müdürü Güner Güney, “Güvenli Turizm, Turuncu Çember, Bisiklet Dostu Otel sertifikalarından sonra Güvenli Seyahat Pulu almanın gururunu, güvenli konaklama hizmeti vermenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Ramada Encore by Wyndham İzmir Oteli, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın koronavirüs (Covid-19) pandemisi sürecinde başlattığı sertifikasyon programına başvurdu. Otel, belirlenen kriterler çerçevesinde uluslararası standartlarda denetlenerek belgelendirilen konaklama tesisleri arasında yer aldı.

Otel yönetimi, güvenli turizm sertifikasının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde, İzmir Turizm Hijyen Kurulu’nca kriterleri belirlenen “Turuncu Çember” sertifikasını almak için başvurdu. Denetimler sonucunda öngörülen kriterleri taşıdığı belirlenen Ramada Encore by Wyndham İzmir Otel, Balçova’da “Turuncu Çember” sertifikasını alan ilk otel oldu.

Ramada Encore by Wyndham İzmir Oteli, “Bisiklet Dostu Konaklama Tesisi” belgesi almak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı’na başvurdu. Denetimler sonucu gerekli kriterleri yerine getirdiği belirlenen Ramada Encore by Wyndham İzmir Otel’e İzmir’de  almaya hak kazandığı bu belgeyi İl Kütür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer verdi.

Ramada Encore by Wyndham İzmir Oteli, Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (World Travel & Tourism Council – WTTC) ve SKAL International işbirliği onaylı Güvenli Seyahat Pulu (SafeTravels Stamp) almak için başvurdu. Otel, sağlık ve hijyen standartlaştırılmış protokollerini benimseyen işletmelere verilen Güvenli Seyahat Pulu’nu alan ülkemizdeki ilk konaklama tesisi oldu.

Ramada Encore by Wyndham İzmir Oteli Müdürü Güner Güney, Güvenli Seyahat Pulu’nun gezginlerin dünya çapında sağlık ve hijyen standartlaştırılmış protokollerini benimseyen destinasyonları ve işletmeleri tanımaları için oluşturulduğunu hatırlattı. “Güvenli Turizm”, “Turuncu Çember”, “Bisiklet Dostu Otel” sertifikalarından sonra “Güvenli Seyahat Pulu” almanın gururunu yaşadıklarını söyleyen Güney, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinin (CDC) güncel yönergeleri doğrultusunda güvenli konaklama hizmeti veren işletmelere verilen Güvenli Seyahat Pulu’nu alan ülkemizdeki ilk konaklama tesisi olduk. Bu belge, WTTC – Skal International protokolü kapsamında Covid 19 ile mücadele için tüm güvenlik ve sağlık protokollerine uyduğumuzu garanti ediyor. Güvenli konaklama hizmeti vermenin mutluluğunu yaşıyoruz, misafirlerimizin otelimizde güvende kalmaları için çabalıyoruz.”

Benzer Haberler