Press "Enter" to skip to content

Marriott’un CEO’su hayatını kaybetti

2019’dan bu yana pankreas kanseri tedavisi gören Marriott’un CEO’su Arne M. Sorenson 62 yaşında hayatını kaybetti.


2012 yılında grubun 3. CEO’su olarak göreve başlayan Sorenson, soyadı Marriott olmayan ilk CEO idi. Grup, Sorenson’un liderliğinde 2016 Eylül’ünde Starwood Hotels’i 13 Milyar dolar karşılığında satın almıştı.


Marriott Yönetim Kurulu Başkanı J.W. Marriott, Jr şunları söyledi:


“Arne olağanüstü bir yöneticiydi – ama bundan daha fazlası – olağanüstü bir insandı. Arne bu işin her yönünü seviyordu. Otellerimizi gezmek ve dünyanın dört bir yanındaki iş ortaklarıyla tanışmak için çok zaman geçirdi. Otelcilik sektörünün nereye gittiğini tahmin etme ve Marriott’u büyüme için konumlandırma konusunda esrarengiz bir yeteneği vardı.”


”Ancak en çok sevdiği roller eş, baba, erkek kardeş ve arkadaştı. Yönetim Kurulu ve Marriott’un dünya çapındaki yüz binlerce ortağı adına Arne’nin eşine ve dört çocuğuna en içten taziyelerimizi sunuyoruz. Üzüntülerini paylaşıyoruz ve Arne’yi derinden özleyeceğiz “


Sorenson, Şubat ayı başında devam eden tedavisi için iş mesaisini geçici olarak azaltacağını açıklamış, mevcut sorumluluklarını Grubun iki tecrübeli yöneticisi Stephanie Linnartz ve Tony Capuano ile paylaşmaya başlamıştı.