Ana sayfa » Oteller » Londra Otellerinde doluluk oranı son çeyrekte düştü.
Londra Otellerinde doluluk oranı son çeyrekte düştü.

Londra Otellerinde doluluk oranı son çeyrekte düştü.

Londra otellerinde RevPar (satılabilir oda başına günlük gelir), 2019’un son çeyreğinde bir önceki yılın son çeyreğine göre % 0,9’luk bir artış ile 135,25 pound olarak gerçekleşti.

Ancak, şehirdeki oteller için ortalama doluluk, son çeyrekte %1 düşerek % 84,8’e geriledi. Ortalama oda fiyatları ise % 1,9 artarak 159,53 pound oldu.


HVS London, AlixPartners ve STR tarafından hazırlanan 2019 son çeyrek ve 12 aylık otel istatistikleri yayınlandı. HVS London başkanı Russell Kett, “Özellikle açılışa hazırlanan çok sayıda otel projesi göz önüne alındığında, doluluk oranının gerilemesi Londra’da bir endişe olacak, ancak oda fiyatlarının yaklaşık %2 oranında artması cesaret verici” dedi.

Photo Credit: Geograph project collection

Genel seçimlerden sonra artan siyasi istikrar ile Londra otellerinin el değiştirme işlem hacimleri 2019 yıl genelinde 1,5 milyar pounda yükseldi.

Kett, “Son İngiltere seçim sonucu ve bunu izleyen Brexit kararı, İngiltere’yi birçok yatırımcı için daha cazip hale getirecektir. Bunun olumlu etkilerini 2020 de daha fazla göreceğiz” dedi.

Benzer Haberler