Ana sayfa » Oteller » İBB’nin Oteli ‘Otel Büyükada Resorts & SPA BELTUR’ Açıldı
İBB'nin Oteli 'Otel Büyükada Resorts & SPA BELTUR' Açıldı

İBB’nin Oteli ‘Otel Büyükada Resorts & SPA BELTUR’ Açıldı

İBB, Orman Bakanlığı tarafından satışa çıkarılan Adalar’daki tesisi satın alıp, Otel Büyükada Resorts & SPA BELTUR’ adıyla İstanbulluların ve turistlerin kullanımına açtı.


Açılışta konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu şunları söyledi;


“İstanbul, güzel etkinlik alanlarıyla, meydanlarıyla, ormanlarıyla, parklarıyla, kültür hizmetleriyle, konserleriyle, sanat alanlarıyla, tarihi eserlerine, mirasına sahip çıkarak, güçlü yolculuğuna devam edecek. Bu şehir, büyük bir değişim ve dönüşüm yaşamıştır. Bu değişim ve dönüşümle artık İstanbulluların geçmişte gördükleriyle alakası olmayan, çok daha iyisini, çok daha güzelini, çok daha güçlüsünü talep eder durumda olduğunu biliyoruz. Bu bağlamda İstanbul bu seviyeye kavuştuğu için, biz de mutluyuz. İstanbullunun mutluluğunu, yaptığımız araştırmalarda ve incelemelerde görmek de bizi ziyadesiyle onurlandırıyor. Ve açıkçası bundan sonra ortaya koyacağımız becerilerimizin ve başarılarımızın da motivasyon kaynağı oluyor. Güzel bir konaklama, güzel bir hafta sonu, güzel bir hafta içi akşamı burada kalmayı tercih etmenizi dileriz. İstanbulluları davet ediyoruz. Turistleri davet ediyoruz. Turizm acentelerinin, ‘Adalar’ın tadına varılmalı’ dendiğinde ilk adreslerinden birisi olacağına da yürekten inanıyorum.”


12 AY AÇIK OLACAK

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül de tesisin, çok kültürlü ve etnik yapılı Adalar’ın yerel mutfağının oluşumuna katkı sunacağına inandığını vurguladı. Otel Büyükada Resort&SPA BELTUR, İBB’den önce Kartal Belediyesi’nin sosyal tesisi olarak kullanılıyordu. Yaklaşık 25.000 metrekarelik alana sahip tesis, İBB tarafından satın alındı. Arazi ve üzerinde bulunan tek ve iki katlı yapılar, baştan aşağı yenilendi. 58 odası bulunan otel, deniz manzaralı restoranı, snack barı, 800 metre uzunluğundaki plajı, havuzu, açık ve kapalı spor alanları, SPA’sı, çocuk oyun alanı, amfi tiyatrosu, organizasyon alanı, toplantı ve etkinlik salonu ile 12 ay boyunca her gün 24 saat hizmet verecek.

Otel Büyükada Resort&SPA BELTUR ‘a NASIL ULAŞILIR?

Büyükada’ya Bostancı’dan 40 dakika, Maltepe’den 20 dakika, Kadıköy’den ise 1 saat 10 dakika süren deniz yolculuğuyla ulaşılabilir. Ayrıca, Kabataş-Beşiktaş-Eminönü’nden kalkan tarifeli seferlerle 1 saat 40 dakika süren bir seyahat sonrası Büyükada’ya varılabilir. Büyükada merkezden BA-4 Maden İETT elektrikli araçlarıyla veya ada taksileriyle 10 dakikalık bir mesafe kat edilerek otele ulaşılabilir. Alternatif olarak, deniz taksi kullanarak doğrudan otel iskelesine ulaşmak da mümkündür.

İLK MÜŞTERİLERİ KADINLAR OLDU

Otel Büyükada’nın ilk müşterileri ise, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) özel bir firma ile birlikte gerçekleştirdiği, “Cumhuriyet’in Kızları İsterse Yapar” projesine katılan 100 kadın oldu. Proje, denizle buluşmamış 100 kadını, Cumhuriyet’in 100. yılında denizle buluşturmayı amaçlıyor.

Benzer Haberler