Ana sayfa » Oteller » Çeşmeli Otelciler TÜROB’a katıldı
turob_cestop_isbirligi

Çeşmeli Otelciler TÜROB’a katıldı

Türkiye’nin en gözde turizm beldelerinden olan Çeşmeli otelciler, Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) ile güçbirliğine gidiyor. Çeşmeli otellerin çatı örgütü olan Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB), TÜROB üyesi oldu. Konuyla ilgili bir açıklama yapan TÜROB Başkanı Müberra Eresin, iki birlik arasında bir süreden beri devam eden görüşmelerin sonuçlandığını, Çeşme Turistik Otelciler Birliği’nin TÜROB üyesi olmasından mutluluk ve memnuniyet duyduklarını söyledi.

Bu işbirliğinin pandemi sürecinde zor bir dönem geçiren konaklama sektörü için dayanışma ifadesi olduğunu da ifade eden Eresin, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kısa süre önce açıklanan Çeşme Turizm Projesi’nin uygulanması konusunda da TÜROB ve ÇEŞTOB’un işbirliği yapacağını söyledi. Eresin ayrıca Türkiye’nin dört bir yanından gelen üyelik taleplerini de değerlendirerek açıklayacaklarını kaydetti.

Ege’nin köklü kuruluşu

ÇEŞTOB Başkanı Yakup Demir de iki kurumun sinerji oluşturmasının memnuniyet verici olduğunu belirterek, “TÜROB’un içinde yer almak istedik. TÜROB’un bilgi ve tecrübelerini üyelerimizle paylaşacağız” dedi. Çeşme’nin iç pazar misafirlerinin yüzde 70’nin Marmara Bögesi’nden geldiğine dikkat çeken Demir, bu nedenle TÜROB’la ortak hareket etmenin ve projeleri birlikte konuşuyor olmanın daha yararlı olacağı kanaatine vardıklarını vurguladı.

Çeşme Turistik Otelciler Birliği, 1990 yılında Çeşme turizminin daha ileriye gitmesi için kurulmuştu. ÇEŞTOB’un 120’ye yakın üyesi bulunuyor.

Kaynak: TÜROB

Benzer Haberler