Ana sayfa » Oteller » Best Western’in CEO’su Emekli Oluyor
Best Western'in CEO'su Emekli Oluyor

Best Western’in CEO’su Emekli Oluyor

Best Western Otel Grubu bugün, CEO David Kong’un 2021’in sonunda emekliye ayrılacağını duyurdu.


Gruba 2001 yılında giren Kong 2004 yılından bu yana CEO olarak görev yapıyordu. Grubun yeni CEO’su 7 Ekim’deki yıllık toplantıda açıklanacak.

Kong’un otelcilik alanında ömür boyu sürecek kariyeri bir bulaşıkçı ve komi olarak başladı. Genç bir yetişkin olarak Hong Kong’dan Amerika Birleşik Devletleri‘ne geldiğinde, kendisinden önceki birçok göçmen gibi, parası, işi ve destek sunacak hiçbir bağlantısı yoktu. Bu zorluklara rağmen Kong, otelcilik sektöründe yükselmek için ebeveynleri tarafından aşılanan değerlere ve çalışma etiğine bağlı kaldı ve BWH Hotel Group’un CEO’su olarak kariyerinin zirvesine ulaştı.


Best Western Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ishwar Naran şunları söyledi:


“David Kong, Best Western ve BWH Hotel Group’a katkıları gerçekten ölçülemez olan, nadir rastlanan bir liderdir. David ile birlikte çalışmak ve onun sektörümüze olan olağanüstü tutkusuna ve bağlılığına ilk elden tanık olmak benim için onurdu. David her zaman örnek bir liderdi ve en önemlisi otelcilerden iş arkadaşlarına, ortaklara, misafirlere ve topluma kadar hizmet ettiği herkese derinden değer verdi.”

Kong ise şöyle konuştu:


“Bu sektör, gelecek hakkında cesurca hayal kurmam ve bu hayalleri tereddüt etmeden takip etmem için beni güçlendirdi. Kariyerim boyunca olağanüstü ekiplerle çevrili olduğum için kendimi şanslı hissediyorum ve sırf tutku ve özveriyle cesur hayallerin peşinden koştuk ve birçok kişinin imkansız olduğunu düşündüğü şeyleri başardık. ”
BWH Hotel Group’un bugünkü marka haline gelmesinde rol oynadığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Özenli kültürümüz, sıra dışı otelcilerimiz, yönetim ekibimiz ve kurumsal kadromuzla, BWH Hotel Group için en iyisinin henüz gelmediğinden şüphem yok.”

Benzer Haberler