Ana sayfa » Oteller » Başkan Çalkaya’dan Ramada Encore by Wyndham Otel’e kutlama

Başkan Çalkaya’dan Ramada Encore by Wyndham Otel’e kutlama

Türkiye’nin Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı kapsamında “güvenli turizm tesisi” olarak belgelendirilen Ramada Encore by Wyndham Izmir Otel, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden “Turuncu Çember” sertifikası alan Balçova’daki ilk konaklama tesisi oldu. Ramada Encore by Wyndham Otel’i ziyaret eden Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, hijyenik ve güvenilir bir turizm tesisi olarak belgelendirilen tesisin yöneticilerini kutladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı‘nın koronavirüs (Covid-19) pandemisi sürecinde başlattığı sertifikasyon programına başvuran Ramada Encore by Wyndham Izmir Oteli, belirlenen kriterler çerçevesinde uluslararası standartlarda denetlenerek belgelendirilen konaklama tesisleri arasında yer aldı. Otel yönetimi, güvenli turizm sertifikasının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde, İzmir Turizm Hijyen Kurulu’nca kriterleri belirlenen “Turuncu Çember” sertifikasını almak için başvurdu. Denetimler sonucunda öngörülen kriterleri taşıdığı belirlenen Ramada Encore by Wyndham Izmir Otel, Balçova’da İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Turuncu Çember sertifikasını alan ilk otel oldu.

Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, misafirlerine çifte sertifikayla güvence sunan Ramada Encore by Wyndham Otel’i ziyaret ederek otel yöneticilerini ve çalışanlarını kutladı.

Ziyarette Wyndham Hotels & Resorts Franchise Operasyonları Direktörü Ayça Bilgin Beslen, Ever Grup Genel Müdürü Metin Gürler, Şube Müdürü Çiğdem Çağlar, Ramada Encore by Wyndham Izmir Oteli Genel Müdürü Güner Güney, Satış Pazarlama Müdürü Seda Yörükoğlu, Kat Hizmetleri Müdürü Yasemin Tiyanşan ve Ön Büro Müdürü Orkut Torumtay ile bir araya gelen Çalkaya, görevi devraldığı eşi Mehmet Ali Çalkaya gibi kendisinin de turizmci olduğunu belirtti. Yarattığı istihdam açısından çok önemli konuma sahip turizm sektörüyle birlikte onu destekleyen onlarca sektörün bu süreçten olumsuz etkilendiğini anlatan Fatma Çalkaya, şunları söyledi:

“İçinden geldiğim turizm sektörünün ve konaklama tesislerinin yaşadığı sorunları çok iyi biliyorum. Turizm sektörü 54 sektörü besleyen, krizlerde en kırılgan sektörlerden biri. Pandemi sürecinde en çok yara alan sektörün ayakta kalması önemli. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer de turizmci kimliğiyle bu konuda son derece duyarlı. Turuncu Çember sertifikası uygulaması da bu duyarlılığın önemli bir göstergesi. Bu sertifika müşterilere güven verecek, olumlu bir etki yapacak. İlçemizde hijyen ve güvenlik kriterlerini sağlayarak bu sertifikayı alan ilk konaklama tesis olmanızdan dolayı kutluyorum.”

Ramada Encore by Wyndham Izmir Oteli Genel Müdürü Güner Güney, Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya’ya ziyaretinden dolayı onur duyduklarını belirterek teşekkür etti. Koronavirüs pandemisinin ortaya çıkmasından bu yana oteli hiç kapatmadıklarını, üç dört oda dolu olsa da hizmet vermeyi sürdürdüklerini anlatan Güney, “Otelimiz Türkiye’nin Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı kapsamında İzmir’de belgelendirilen ilk konaklama tesisleri arasında yer aldı. Bu belgenin hemen ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Turuncu Çember sertifikası için başvuruda bulunduk. İnceleme ve denetimlerin ardından bu belgemizi de aldık” dedi. Güney, “Güvenli turizm tesisi olduğumuza ilişkin belgelendirmelerden mutluluk duyuyoruz. Bu belgeyi almamızı sağlayan kriterlere sahip olmamız bizlere güven ve güç veriyor” diye ekledi.

Wyndham Hotels & Resorts Franchise Operasyonları Direktörü Ayça Bilgin Beslen, seyahati daha güvenli kılmaya ve misafirlerinin güvenini tazelemeye yardımcı olacak her türlü çalışmayı desteklediklerini ve teşvik ettiklerini söyledi. “Bakanlığın ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin girişimi, Türkiye ve Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Avrasya (EMEA) genelindeki tesislerimizde yürüttüğümüz uygulamalarla çok iyi bir şekilde örtüşüyor” diyen Beslen, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geçtiğimiz aylarda Türkiye’deki 83 otelimiz de dahil olmak üzere EMEA bölgesi genelinde Count on Us (Bize Güvenin) adlı hijyen girişimimizi başlattık. Bu girişim, Covid-19’un ardından ziyaretçileri yeniden ağırlamaya hazırlanırken, misafirlerimizin güvenini artırmaya ve otel ortaklarımızı desteklemeye yönelik yeni ve uzun vadeli çalışmalar içeriyor. Girişimin odağında öncelikli olarak, bölge genelindeki otellerimizde sağlık ve güvenliğe ilişkin geniş bir yelpazedeki protokollerin daha da güçlendirilmesi yer alıyor.  İzmir’de bizim grubumuzda Turuncu Çember sertifikasını alan ilk otel Balçova’daki Ramada Encore by Wyndham Izmir oldu. İzmir güvenli turizm için yapılan çalışmalarla tüm Türkiye’ye örnek olan iller arasında gibi görünüyor. Hem bir İzmirli hem de sektör çalışanı olarak ben de bu gelişmelerden gurur duyuyorum.”

Benzer Haberler