Ana sayfa » Oteller » Accor otellerinin üçte ikisi kapanıyor.
Accor otellerinin üçte ikisi kapanıyor

Accor otellerinin üçte ikisi kapanıyor.

Koronavirüs salgını turizmde dev markaları küçülmeye zorluyor. Fransız otel grubu Accor bugün yaptığı basın açıklamasında, gruba bağlı otellerin üçte ikisinin kapanacağını ve merkeze bağlı personelin % 75’inin (yaklaşık 210.000 kişi) askıya alınacağını veyahut ta kısa çalışma uygulamasına gireceğini duyurdu.

Şirket ayrıca, 280 Milyon Euro’luk 2019 kar payı dağıtımını iptal edeceğini ve bunun % 25’inin bazı çalışanlara, iş ortaklarına, sağlık kuruluşları ve kar amacı gütmeyen kuruluşlara yardımcı olmak için kurulacak bir fona aktarılacağını belirtti.


Ayrıca grubun CEO’su Sebastien Bazin, kriz süresince maddi haklarının % 25’inden feragat edecek ve bunu fona aktaracak.


CEO Bazin açıklamasında şöyle konuştu:


“Sektörümüz zor zamanlar geçirirken, zor kararlar almak zorundayız, ancak Accor’un bu krize dayanmasını ve iyileşme döneminde güçlü bir şekilde ortaya çıkmasını sağlayacak güçlü bir bilançosu var. Accor’un yakında büyümeye giden yolu yeniden keşfedeceğinden eminim ”

Accor Grubu 100’den fazla ülkede aktif. Gruba bağlı, farklı bütçe ve müşteri profiline hizmet eden Raffles, Sofitel, Swissotel, Mövenpick, Novotel, Mercure, Ibis gibi markalarla bilinen 3700 kadar oteli var.

Kaynak: Accor

Benzer Haberler