ATM Dubai, 2021’de hibrit modelle düzenlenecek

Ortadoğu’nun en büyük turizm fuarı Arabian Travel Market (ATM)’in organizatörü Reed Travel Exhibitions, fuarın planlandığı gibi 2021 Mayıs ayında fiziksel olarak ta gerçekleşeceğini duyurdu.


ATM gelecek yıl 16 – 19 Mayıs tarihleri arasında Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde ( DWTC ) hibrit bir modelle düzenlenecek.


Arabian Travel Market Fuar Direktörü Danielle Curtis şunları söyledi:


“Geçen hafta Pfizer, COVID-19 aşısı için Faz-3 deneme verilerinin ilk sonuçlarını yayınladı ve koronavirüsü önlemede % 90’dan fazla etkili olduğunu duyurdu.


Pfizer, ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanırsa, bu yıl 50 milyon doz ve 2021’de 1.3 milyara kadar çıkabileceğini tahmin ediyor ki bu da neredeyse 675 milyon insanı aşılamaya yeter. Bu nedenle, önümüzdeki yıl Mayıs ayına kadar sektörümüz için yeni bir şafağın eşiğinde olacağımıza eminiz. “


“Etkinliğe sanal bir unsur eklememiz zorunlu çünkü dünyanın dört bir yanından pek çok sektör profesyoneli her yıl canlı etkinliğe şahsen katılamaz. Ayrıca dünyanın her yerindeki hükümetlerin seyahat kısıtlamalarını aynı ölçüde gevşeteceklerini düşünmek fazla iyimser olur. Yeniden açılan havalimanları ve uçuş rotaları da ülkeden ülkeye değişecektir.”

ATM, 2020 yılında sadece dijital olarak yapılmıştı.

Benzer Haberler