Ana sayfa » Turizm istatistikleri » TÜİK’ten ‘Turizm İstatistikleri’ açıklaması

TÜİK’ten ‘Turizm İstatistikleri’ açıklaması

Türkiye İstatistik Kurumu bugün yaptığı açıklamayla covid-19 tedbirleri kapsamında sınır kapılarının kapalı olması nedeniyle anket çalışmalarının yapılamadığını ve dolayısıyla 2. Çeyrek Turizm İstatistikleri’nin yayınlanmayacağını duyurdu.


Kurum tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

”TURİZM İSTATİSTİKLERİ HABER BÜLTENİNE İLİŞKİN KAMUOYU DUYURUSU


Turizm İstatistikleri kapsamında başta turizm geliri ve turizm gideri olmak üzere ziyaretçilerin profillerinin ve gezi niteliklerinin belirlenmesi amacı ile sınır kapılarında çeyreklik dönemler itibariyle çıkış yapan ziyaretçiler ve vatandaş giriş anketleri uygulanmaktadır. Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs (COVID-19) salgını ile mücadele kapsamında sınır kapılarının kapatılması nedeniyle ikinci çeyrekte (Nisan-Haziran dönemi) anket çalışmaları gerçekleştirilememiştir.


Ulusal Veri Yayınlama Takvimine göre 29 Temmuz 2020 tarihinde saat 10:00’da yayımlanması planlanan “Turizm İstatistikleri, 2. Çeyrek: Nisan-Haziran, 2020” haber bülteni, bültende yer alan verilerin elde edildiği anketler sınır kapılarının kapalı olması nedeni ile gerçekleştirilemediği için yayımlanamayacaktır.


Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

© Haber, kaynak gösterilerek ve link verilerek kısmen veya tamamen kullanılabilir.

Benzer Haberler