Ana sayfa » Havayolları » Virgin Atlantic devlet desteği beklerken, Virgin Australia iflasını açıklamak üzere

Virgin Atlantic devlet desteği beklerken, Virgin Australia iflasını açıklamak üzere

Virgin Şirketler Grubu’nun sahibi Richard Branson bugün çalışanlara yönelik kaleme aldığı bir blog yazısında İngiliz devletinin desteği olmadan Virgin Atlantic’in hayatta kalamayacağını söyledi.


Branson, seyahatle ilgili ciddi belirsizliklerin yaşandığı ve uçakların ne kadar süre yerde kalacağının bilinmediği bu dönemde havayolunun devlet desteğine ihtiyacı olduğunu yazdı.


Branson, istenen kaynağın karşılıksız değil, bir ticari kredi şeklinde olacağını ve havayolunun bunu geri ödeyeceğini belirtti.


Öte yandan grubun Avustralya’daki havayolu Virgin Australia’nın gönüllü iflas sürecine gireceği ve Deloitte tarafından atanacak kayyumla idare edileceği belirtiliyor. Virgin Australia’nın yaklaşık 10.000 çalışanı ve filosunda 130 uçağı var. Kaynaklar havayolunun 1,2 Milyar Dolarlık iade talebiyle de karşı karşıya olduğunu yazdılar.


2002 yılında Ansett’in çöküşünden sonra bu Avustralyada’ki en büyük havayolu iflası olacak. Firma’da Branson’ın yanısıra Singapore Airlines ve Etihad’ın da hisseleri var.

Benzer Haberler