Ana sayfa » Havayolları » Türk Hava Yolları Kasım ayı doluluk oranı %82,3 olarak gerçekleşti.
türk hava yolları

Türk Hava Yolları Kasım ayı doluluk oranı %82,3 olarak gerçekleşti.

Kasım ayı yolcu ve kargo trafik sonuçlarını açıklayan Türk Hava Yolları, bu ayda %82,3’lük doluluk oranına ulaştı.

Kasım 2019 Trafik Sonuçları Değerlendirmesine Göre;

Kasım ayında taşınan yolcu sayısı%3,7 artarak 5,7 milyon oldu.
Dış Hat doluluk oranı bir önceki yılın aynı döneminde %81 civarında gerçekleşirken, bu yıl yaklaşık %82 olarak gerçekleşti. İç Hat uçuşların doluluk oranı ise geçen yılın aynı döneminde %84 olarak gerçekleşirken, bu yıl %85’in üstünde gerçekleşti.
Dıştan dışa transfer yolcu sayısında %6,3’lük, Dıştan dışa transfer yolcular hariç dış hat yolcu sayısında ise %11,5’lik önemli bir artış gerçekleşti. Toplam dış hat yolcu sayısı geçen senenin Kasım ayına göre %8,5 arttı.
Kasım ayında önemli bölgelerimizden Uzak Doğu, Avrupa, Afrika ve Kuzey Amerika yolcu sayılarımız büyüyerek, sırasıyla %11,5, %8,9, %8,2 ve %6,8 arttı.
Kasım ayında taşınan Kargo ve Posta hacmi geçen yılın aynı dönemine göre %9,5 seviyesinde artış gösterdi. Kargodaki bu büyümeye %14,8 ile Uzak Doğu, %10,1 ile Avrupa ve %4,7 ile Kuzey Amerika katkı sağladı.
Ocak-Kasım 2019 Trafik Sonuçları Değerlendirmesine Göre ise;

Ocak- Kasım 2019 döneminde yolcu sayısı yaklaşık 68,8 milyon olarak kaydedildi.
Bu dönem içerisinde toplam yolcu doluluk oranı %81,7 olarak gerçekleşti. Yurt dışı yolcu doluluğu %81,0 seviyesinde gerçekleşirken, yurt içi yolcu doluluğu ise %86,3 seviyesine ulaştı.
Dıştan dışa transfer yolcu sayısında %4,6’lık bir artış yaşanırken, Dıştan dışa transfer yolcular hariç dış hat yolcu sayısında %2,2 artış kaydedilerek 18 milyon yolcuya ulaşıldı.
Ocak- Kasım 2019 döneminde toplam taşınan Kargo ve Posta geçen senenin aynı dönemine göre %9,5 artarak 1,4 milyon tona ulaştı.
Bayrak taşıyıcı havayolunun başarılı trafik sonuçlarından duyduğu memnuniyeti ifade eden Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı; “Yeni evimize geçişin hemen sonrasında doğal bir adaptasyon süreci yaşayacağımızın, ancak yolcularımızın da anlayışı ile bu süreci yönetebilecek ve optimum sürede bertaraf edebilecek kapasite ve kabiliyete sahip olduğumuzun altını birçok kez çizmiştik. Geçtiğimiz 6 aylık süreçte, her geçen ay daha da artış gösteren rakamlarımız, Kasım ayında belirgin bir yükseliş sergileyerek, bu sözümüzün somut bir ispatı oldu. Önümüzdeki süreçte de artış eğilimini sürdürecek rakamlarımız ile değerli yolcularımızı Türk Hava Yolları ayrıcalığıyla ağırlamanın mutluluğunu yaşıyor olacağız.” dedi.

Türk Hava Yolları A.O.

Türk Hava Yolları Kasım ayı doluluk oranı %82,3 olarak gerçekleşti.Türk Hava Yolları Kasım ayı doluluk oranı %82,3 olarak gerçekleşti.Türk Hava Yolları Kasım ayı doluluk oranı %82,3 olarak gerçekleşti.Basın Müşavirliği

Benzer Haberler