Ana sayfa » Havayolları » Ryanair, 3.000 çalışanla yollarını ayırıyor

Ryanair, 3.000 çalışanla yollarını ayırıyor

Avrupa’nın en popüler düşük bütçeli havayolu şirketlerinden Ryanair, bugün yaptığı açıklamayla ikinci ve üçüncü çeyrek beklentileri ile aldığı maliyet önlemlerini basınla paylaştı.


Avrupa’da devam eden uçuş kısıtlamaları nedeniyle şirket Nisan, Mayıs ve Haziran ayları için planladığı trafiğin sadece % 0,5 ini (maksimum 150.000 yolcu) gerçekleştireceğini öngören havayolu Temmuz-Eylül döneminde ise bütçesinin %50’sini (23 Milyon yolcu) gerçekleştirmeyi umuyor.


Korona krizi nedeniyle çoğunluğu pilot ve kabin ekiplerinde olan yaklaşık 3.000 çalışanla yollarını ayırmak zorunda olduğunu belirten Ryanair, grubun CEO’su Michael O’Leary’nin de Mart 2021 e kadar ücretinin %50’sini alacağını ekledi.

Krize 4 Milyar Euro’luk nakit rezerviyle girdiğini belirten havayolu, ikinci çeyrek için 100 Milyon Euro’nun üzerinde zarar bekliyor.


Avrupa’daki bayrak taşıyıcı havayollarının devletlerinden aldıkları yardımları rekabete aykırı olduğu için eleştiren Ryanair, istisnaların açık ve tüm şirketler için uygulanabilir olması gerektiğini belirtti.

Kaynak: Ryanair

Benzer Haberler