Ana sayfa » Havayolları » Özbekistan uçuşları bugün başlıyor
KKTC'nin Yeni Havayolu: Mavi Girne Havayolları

Özbekistan uçuşları bugün başlıyor

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Özbekistan uçuşlarının karşılıklı mutabakat sonucunda bugün başladığını duyurdu.


Duyuruya göre İstanbul-Taşkent arasındaki tarifeli yolcu seferleri 2 Eylül 2020 tarihinden itibaren haftada 4 frekans, Ekim 2020’den itibaren ise haftada 7 frekans olarak düzenlenecek.

Konuyla ilgili Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından apılan açıklama şu şekildedir:

”Türkiye ile Özbekistan arasında COVID-19 pandemisi nedeniyle durdurulan tarifeli yolcu seferlerinin yeniden başlatılması amacıyla 24 Ağustos 2020’de gerçekleştirilen müzakerelerde 2 Eylül’den itibaren uçuşların açılması kararı alındı.


Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri KESİCİ ve Özbekistan Ulaştırma Bakanlığı Havacılıktan Sorumlu Bakan Yardımcısı Jasurbek CHORİEV başkanlıklarında gerçekleştirilen görüşmelerde korona virüsü kapsamında ülkelerin almış oldukları önlemler değerlendirilmiştir. Havaalanlarının ve havayollarının uyması gereken kurallara yönelik olarak ülkemizce yayımlanan mevzuatlar hakkında Özbek tarafına bilgi verilerek seferlerin tekrar başlatılması hususunda mutabakat sağlanmıştır.


Bu kapsamda, İstanbul-Taşkent arasındaki tarifeli yolcu seferlerinin 2 Eylül 2020 tarihinden itibaren haftada 4 frekans, Ekim 2020’den itibaren ise haftada 7 frekans karşılıklı olarak düzenlenmesine karar verilmiş olup, seferlerin daha da artırılması hususu ilerleyen tarihlerde taraflarca tekrar değerlendirilmeye alınacaktır.

Kamuoyuna Duyurulur.

Benzer Haberler