Ana sayfa » Havayolları » İtalya, Ryanair’i kısıtlayabilir
Ryanair Londra Borsası'ndan çıkıyor

İtalya, Ryanair’i kısıtlayabilir

İtalyan sivil havacılık otoritesi Enac, COVID-19’la ilgili prosedürlerin ihlal edildiği gerekçesiyle havayolu için geçici bir uçuş yasağının değerlendirildiğini açıkladı.


Otorite tarafından yapılan yazılı açıklamada “Şu anda yürürlükte olan ve İtalyan hükümeti tarafından yolcuların sağlığını korumak için getirilen Covid-19’la ilgili sağlık düzenlemelerinin ihlalleri”nden bahsedildi.


İtalyan medyasında çıkan ve Enac’a dayandırılan haberlere göre Ryanair uçuşlarında kabin ekibi, yolcuların maske takmasını sağlayamadı ve yolcular uçaktan inerken uygulanacak prosedür tam olarak uygulanmadı.


Enac‘ın açıklamasında “Sadece yolcuların sosyal mesafeye uygun olarak inmeleriyle ilgili kurallara uymamakla kalınmıyor, aynı zamanda kuralın istisna koşulları da göz ardı ediliyor” denildi.


Suçlamalara yanıt olarak Ryanair, İtalyan makamının iddiasını reddetti ve havayolunun gerekli standartlara göre çalışmaya devam ettiğini söyledi.

Ryanair, İtalya’da 25 havalimanında faaliyet gösteriyor. Havayolu geçtiğimiz günlerde ikinci çeyrek için 185 Milyon Euro zarar açıklamıştı.

Benzer Haberler