Ana sayfa » Havayolları » Emirates’ten tüm yolculara ücretsiz Covid-19 sigortası

Emirates’ten tüm yolculara ücretsiz Covid-19 sigortası

Emirates Havayolu, yolcularına seyahatleri sırasında COVID-19 teşhisi konulursa 150.000 Euro’ya kadar tıbbi masrafları ve 14 gün boyunca günlük 100 EUR karantina masraflarını karşılayacağını açıkladı.


Dubai merkezli havayolu tarafından yapılan duyuruya göre COVID-19 ile ilgili tıbbi masraflar ve karantina masrafları için sunulan bu sigorta, seyahat sınıfı veya destinasyona bakılmaksızın Emirates’in tüm müşterilerine ücretsiz olarak sunuluyor.


Covid-19 ile ilgili endişeleri olan yolcuları tekrar uçmaya teşvik etmesi planlanan sigortadan 31 Ekim 2020 tarihine kadar Emirates ile uçan yolcular faydalanabilecekler.

Havayolunun CEO’su Ahmed bin Saeed Al Maktoum şunları söyledi:


“Emirates olarak enfeksiyon riskini azaltmak amacıyla müşteri yolculuğunun her adımında önlemler aldık ve ayrıca esneklik sunmak için rezervasyon politikalarımızı yeniledik. Şimdi yolcularımıza COVID-19’la ilgili tıbbi harcamalar ve karantina masrafları için global kapsamda ve ücretsiz sunulan bu sigorta hizmetini veren ilk havayolu olarak bunu bir sonraki adıma taşıyoruz. Bu bizim açımızdan bir yatırım, ancak müşterilerimizi ilk sıraya koyuyoruz ve bu girişimi memnuniyetle karşılayacaklarına inanıyoruz. ”

© Haber, kaynak gösterilerek ve link verilerek kısmen veya tamamen kullanılabilir.

Benzer Haberler