Ana sayfa » Havayolları » British Airways Istanbul uçuşlarına başlıyor
British Airways Personelinin Bilgileri Siber Saldırıda Çalındı

British Airways Istanbul uçuşlarına başlıyor

British Airways, bugün Temmuz ayına ait güncel uçuş planını paylaştı. Plana göre BA, 16 Temmuz’dan itibaren Londra-İstanbul-Londra uçuşlarına başlıyor.


Azalan yolcu talebi ve ülkelerin covid-19 la ilgili aldığı seyahat kısıtlamaları nedeniyle daha az frekans sunacak olan havayolu, Temmuz sonuna kadar İstanbul’un dışında Avusturya, Bulgaristan, Çekya, Hırvatistan, Danimarka, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Kosova, Fas, Norveç, Portekiz, İspanya, İsveç ve İsviçre gibi kısa mesafe uçuşlarına başlıyor.


British Airways, ilk etapta haftalık 5 uçuşla Londra-İstanbul-Londra hattına geri dönüyor. Londra Heathrow’dan yerel saatle 10:25’te hareket edecek olan uçuş 16:35’te İstanbul Havalimanı‘nda olacak. 17:35’te İstanbul’dan ayrılıp 19:55’te Londra’ya ulaşacak.


British Airways CEO’su Alex Cruz şunları söyledi:

”Aylarca süren izolasyon ve stresin ardından, insanların arkadaşlarıyla ve aileleriyle yeniden bir araya gelmek ve fazlasıyla hakettikleri mola için seyahat etmek isteyeceğini biliyoruz. Müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak için elimizden geleni yaptığımızdan emin olmak için önlemler aldık ve onlardan da bu konuda üzerlerine düşeni yapmalarını isteyeceğiz”

Kaynak: British Airways

Benzer Haberler