Ana sayfa » Havayolları » British Airways 12.000 çalışanla yollarını ayırmayı planlıyor
British Airways Personelinin Bilgileri Siber Saldırıda Çalındı

British Airways 12.000 çalışanla yollarını ayırmayı planlıyor

British Airways’in bağlı olduğu IAG ( International Airlines Group) dün yaptığı açıklamayla koronavirüs krizi nedeniyle yaklaşık 12.000 British Airways çalışanıyla yolların ayrılması için sendikalarla görüşmelerin başladığını duyurdu.


Koronavirüs krizi nedeniyle zor günler geçiren havayolları birer birer küçülürken benzer son karar British Airways’den geldi. Şirket uçuşlara talebin 2019 seviyelerine gelmesinin bir kaç yıl alacağı düşüncesiyle ciddi oranda küçülmeyi planlıyor.


Yaklaşık 12.000 çalışanla yollarını ayırmak için sendikalarla görüşen BA, daha önce devlet destekli maaş programı vasıtasıyla yaklaşık 23.000 kişiyi askıya almıştı.


Havayolunun CEO’su Alex Cruz çalışanlara yönelik kaleme aldığı bir yazıda şunları söyledi:


”Ülkelerin sınırlarını yeniden ne zaman açacaklarını veya kısıtlamaların ne zaman kalkacağını bilmiyoruz. Bu nedenle şirketimizi yeniden yapılandırmakla beraber çalışanlarımız, müşterilerimiz ve uçtuğumuz destinasyonlar için yeni bir gelecek yaratmak zorundayız.”


”Çalışan sayısındaki olası düşüşler de dahil olmak üzere bir dizi öneriyi danışma amacıyla Devlet organlarına ve Sendikalara bildirdik. Mümkün olduğu kadar çok işi korumak için sendikalarla birlikte çalışacağımız bir istişare sürecine başlayacağız.”

Kaynak: IAG-British Airways

Benzer Haberler