Ana sayfa » Havayolları » Bir havayolu daha mı? Flybe krizde
Bir havayolu daha mı? Flybe krizde

Bir havayolu daha mı? Flybe krizde

İngiltere’nin en büyük havayollarından biri olan Flybe’nin finansal destek için hükümetle görüştüğü öğrenildi.Haberlere göre hükümet Flybe için bir kurtarma operasyonu yapıp yapmama konusunda henüz karar vermedi.

Avrupa’nın ve Ingiltere’nin en tanınmış bölgesel havayollarından olan Flybe, Virgin Atlantic liderliğindeki bir konsorsiyum tarafından finanse edilip kurtarıldıktan bir yıl sonra yine zorlanıyor.Havacılık kaynakları, İngiltere’nin Londra dışındaki yurt içi uçuşlarının yarısından fazlasını gerçekleştiren Flybe’nin, ek finansman sağlamaya çalıştığını ve hükümetle görüştüğünü doğruluyor.Hatta denetim şirketi EY’ nin Flybe Grubunu devralmak üzere hazırlandığı belirtiliyor.

Flybe, finansal destek için hükümetle görüşüyor
Flybe, finansal destek için hükümetle görüşüyor

Hükümetin, son birkaç gün içinde Flybe’deki kriz hakkında bilgilendirildiği ve şirketin çökmesi durumunda 2.000’den fazla işin risk altında olduğu anlaşılıyor.Flybe’ye yakın bir kaynak Pazar gecesi Ulaştırma ve İşletme, Enerji ve Sanayi Stratejisi Departmanının hükümetin şirkete herhangi bir acil durum finansmanı sağlayıp sağlayamayacağını belirlemek için çalıştığını söyledi.

Flybe bir kurtarma anlaşmasını başaramazsa, Thomas Cook Group’un geçen Eylül’deki batışının ardından dört ay içinde ikinci büyük havayolu çöküşü olacak. Flybe yaklaşık 75 uçak işletiyor ve İngiltere ve Avrupa’da 80’den fazla havaalanına uçuş düzenliyor.

Benzer Haberler