Ana sayfa » Havayolları » AirlineRatings 2022’nin En İyi Hava Yollarını Açıkladı
17 Havayolu Şirketine Yeşil Yıkama Suçlaması

AirlineRatings 2022’nin En İyi Hava Yollarını Açıkladı

Havayolu güvenliği ve ürün derecelendirme sitesi AirlineRatings.com, Airline Excellence Awards ile birlikte 2022 için Dünyanın En İyi Yirmi Havayolunu açıkladı.


Listede bu yıl sırasıyla Qatar Airways, Air New Zealand, Etihad Airways, Korean Air, Singapore Airlines, Qantas, Virgin Australia, EVA Air, Türk Hava Yolları, All Nippon Airways, Cathay Pacific Airways, Virgin Atlantic, Japan Air Lines, JetBlue, Finnair, Emirates, Hawaii, Air France/KLM, Alaska Airlines ve British Airways.


İlk yirmide yer almak için havayollarının yedi yıldızlı bir güvenlik derecesi alması ve yolcu konforu için inovasyonda liderlik sergilemesi gerekiyor.


Qatar Airways, kabin yeniliği, yolcu hizmeti ve pandemi boyunca faaliyet göstermeye devam etme kararlılığı nedeniyle bu yıl geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine 1 numara oldu.


İlk Yirmi’de ikinci sırada yer alan Air New Zealand, sürekli inovasyonu ve sektör liderliği nedeniyle havayolu ödüllerinde her zaman ön saflarda yer alıyor.


Üçüncü sırada, 787 Greenliner programındaki liderliği nedeniyle ilk En İyi Çevre Havayolları Ödülü’nü alan Eithad yer alıyor. Dördüncü sırada Korean Air, ardından Singapore Airlines ve Qantas yer alıyor.


Singapur Havayolları ayrıca En İyi Birinci Sınıf ve En İyi Lounge ödüllerine de layık görüldü. Virgin Australia yedinci sırada yer aldı ve aynı zamanda En İyi Kabin Ekibi ödülünü kazandı.


Tayvanlı EVA 8. sırada yer alırken, Türk Hava Yolları 9. sırada yer aldı. Türk Hava Yolları aynı zaman da Avrupa’nın En İyi Havayolu seçildi.


İlk 20 içinde 10. sırada Japonya’dan All Nippon Airlines bulunuyor.

Benzer Haberler