Ana sayfa » Havayolları » Air Serbia yılbaşında Antalya ve Bodrum’a charter planlıyor
Air Serbia 2 şehirden daha İstanbul'a uçacak

Air Serbia yılbaşında Antalya ve Bodrum’a charter planlıyor

Sırbistan’ın milli havayolu Air Serbia, 30 Aralık – 3 Ocak 2021 tarihleri arasında yılbaşı tatilleri için Antalya ve Bodrum’a charter uçuşları planladığını açıkladı.


Charter uçuşları, 144 koltuk kapasiteli A319 ve Boeing B737 model uçaklar ile yapılacak.


Yaz sezonunda, 5 Temmuz’dan Ekim ayı sonuna kadar olan dönemde Air Serbia, Türkiye, Mısır ve Yunanistan’daki popüler turizm merkezlerine 299 charter uçuşu gerçekleştirdi. Uçuşların 189’u Türkiye’ye, 108’i Mısır’a ve ikisi Yunanistan’a yapıldı.


Air Serbia’nın yaz charter sezonunda en popüler destinasyonu 163 gidiş-dönüş sefer ile Antalya oldu. Antalya uçuşları 5 Temmuz’da başlarken Bodrum’a ilk uçuş 28 Temmuz’da gerçekleştirildi. Artan talebe bağlı olarak Türkiye kıyılarına uçuş sayısı arttı.


Air Serbia, Ticaret ve Kurumsal Satışlar Yöneticisi Boško Rupić şunları söyledi:


“İnsanların seyahat kabiliyetini büyük ölçüde sınırlayan mevcut koşulları göz önünde bulundurarak, sonuçların nispeten tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz. Mümkün olan en yüksek sayıda turistin diledikleri destinasyona gitmeleri ve tatillerinin tadını çıkarmaları adına bizimle birlikte sıkı bir şekilde çalıştıkları için ortaklarımıza, seyahat acentelerine minnettarız.”


Air Serbia, Türk kıyılarının yanısıra Hurghada ve Sharm El-Sheikh’e Aralık ayı sonu ve Ocak ayı başında charter seferleri planlıyor.

Benzer Haberler