TIE Digital Turizm Fuarı 28 Eylül'de kapılarını açıyor

TIE Digital Turizm Fuarı 28 Eylül’de kapılarını açıyor

Dünyanın önde gelen dijital turizm fuarlarından TIE Digital, dünyanın her yerinden ziyaretçileri ve tedarikçileri Alman, İsviçreli ve Avusturyalı tur operatörleri ve turizm acenteleri ile internet ortamında buluşturuyor.

28 Eylül’de düzenlenecek etkinliğe Almanca konuşan ülkelerden yaklaşık 3.000 turizm profesyonelinin katılması bekleniyor.

Almanya, İsviçre ve Avusturya pazarlarını hedefleyen Türk turizm sektörü için de fırsatlar sunan TIE Digital, katılımcılara 50’den fazla seminer, 300 standı dijital olarak ziyaret etme hakkı, özel toplantılar ve networking imkanı sunuyor.

Fuarın Türkiye Temsilcisi Helen Gergin şunları söyledi:

”Pandemi sürecinde turizm sektöründe tanıtım ve networking etkinlikleri çoğunlukla online platformlara taşındı. 28 Eylül’de düzenlenecek olan TIE Digital, turizm profesyonellerini bir araya getirerek sektörün toparlanmasına katkıda bulunmayı planlıyor.

Almanya, İsviçre ve Avusturya’dan pandemi öncesi dönemde yılda yaklaşık 5.75 milyon turist aldık. Dolayısıyla bu ülkelerin Türk Turizm Sektörü için ticari karşılığı büyük.

TIE Digital, Türk turizmcilerine bir çok fırsat sunuyor. Özellikle Almanca konuşan ülkeleri hedefleyen tüm turizm profesyonellerini fuara katılmaya davet ediyorum. ”

Turizm Bakanlığı istatistiklerine göre Türkiye’ye 2019 yılında Almanya‘dan yaklaşık 5 Milyon turist gelirken, Avusturya’dan 400.000, İsviçre’den ise 310.000 ziyaretçi kabul ettik.

TIE Digital hakkında daha fazla bilgiye aşağıdaki linkten ulaşılabilir:

https://www.expipoint.com/en2/events/tie-digital-travel-industry-exchange-by-eyes2market-gmbh/

Benzer Haberler