Ana sayfa » Avrupa » Savaş Turizmi için Turistleri Ukrayna’ya Çağırıyor
Savaş Turizmi için Turistleri Ukrayna'ya Çağırıyor

Savaş Turizmi için Turistleri Ukrayna’ya Çağırıyor

Ukrayna’da bir seyahat sitesi, turistleri Ukrayna’yı ziyaret etmeye ve savaşın ortasında yaşamanın nasıl bir şey olduğunu görmeye davet ediyor.


Online seyahat sitesi Visit Ukraine Today, Rus kuvvetleri tarafından bombalanan Kiev, Bucha, Irpin ve Kharkiv şehirlerinde rehberli turlar düzenlemeye başladı.


Siteye göre bu seyahat turistler için kesinlikle güvenli, çünkü ilkbaharda işgal edilen bu şehirlerde mayın temizleme ve lojistik restorasyon çalışmaları tamamlandı.


Site, “Cesur Şehir” turlarına kaydolan kişilerin bombalanmış binaları, bomba enkazlarını ve tahrip edilmiş askeri teçhizatı görebileceklerini söylüyor.


Visit Ukraine CEO’su Anton Taranenko şunları söyledi;


“Bir anlamda, Ukrayna’nın turizm elçileri olarak görevimiz bu. Gerçeği dünyaya iletmek, insanlara ülkemizin bağımsızlık için ne bedel ödediğini görmelerine yardımcı olmak.


”Bu, gözlerimizin önünde yaşanan bir tarih ve Kiev bölgesinin şehirleri, gökyüzünün altında bir açık hava anıtı olarak duruyor. 21. yüzyılın modern dünyasında ne yazık ki meydana gelen trajik olaylar hakkında dünyayı bilgilendirmeliyiz. Bu bizim gerçeğimiz”

Benzer Haberler