Ana sayfa » Avrupa » İngiltere’de turistik seyahatler yasaklandı
İngiltere'de değişen bir şey yok. Türkiye hâlâ kırmızı listede

İngiltere’de turistik seyahatler yasaklandı

İngiltere’de hükümet, yeni karantina uygulamaları kapsamında Perşembe gününden 2 Aralık’a kadar uluslararası ve ülke içi turistik seyahatleri yasakladı.


İlgili hükümet kararında ‘Birleşik Krallık’ta ve ülke dışındaki tatiller de dahil olmak üzere, birincil ikamet yerlerinden uzakta gecelik konaklama ve tatillere izin verilmeyecektir.’ denildi. Ayrıca insanların varsa sahip oldukları ikinci evlerde konaklamaları da yasaklandı.


Karar sadece İngiltere için geçerli; İskoçya ve Galler kendi kurallarını uygulayacaklar.


Hükümetin kararıyla ilgili açıklama yapan ABTA CEO’su Mark Tanzer şunları söyledi:


”İngiltere ve ülke dışındaki tatillere karantina uygulamasında izin verilmeyeceğine dair bugün yapılan duyuru, pandemiden zaten ciddi şekilde zarar görmüş seyahat işletmelerinin tamamen kapanması anlamına gelecektir, ancak halk sağlığı önceliklidir.


Hükümetin, son uygulamanın işletmeler üzerinde yaratacağı önemli etkiyi anladığını ve bordro desteğini Aralık ayı başına kadar uzattığını görmekten memnuniyet duyuyoruz.”


ABTA, ayrıca karantina uygulaması bittiğinde yolcuların covid-19 testine tabi tutulmaları yoluyla uluslararası seyahate tekrar izin verilmesi çağrısını yeniledi.

Benzer Haberler