Ana sayfa » Avrupa » Hava Yolculuğundaki Kesintiler TUI’ ye 75 Milyon Euroya Mal Oldu
TUI, 1.8 Milyar Euroluk Sermaye Artışına Gidiyor

Hava Yolculuğundaki Kesintiler TUI’ ye 75 Milyon Euroya Mal Oldu

Avrupa’nın en büyük tur operatörü TUI , son çeyrekte hava yolculuğundaki kesintilerden 75 milyon Euro zarar gördüğünü açıkladı.


Şirket, bu maliyet olmasaydı operasyonel olarak kârda olacaktı.


TUI, son çeyrek için (Nisan-Mayıs-Haziran) 27 Milyon Euro faaliyet zararı açıkladı. Şirket son çeyrekte 5,1 milyon yolcuya hizmet verirken 4,43 milyar euro gelir elde etti. TUI geçen yıl aynı dönemde 650 milyon euro gelir elde ederken, 2019 geliri 4,75 milyar euro idi.


Şirket , 2019 yazındaki rezervasyon seviyelerinin %90’ına ulaşıldığını ve pozitif nakit akışının 1,2 milyar Euro’ya yükseldiğini söyledi.


Bugün finans direktörü olan ve 1 Ekim’den itibaren Friedrich Joussen’in yerine Tui’nin CEO’su olacak olan Sebastian Ebel şunları söyledi;


“Avrupa turizm sektöründeki operasyonel zorluklara rağmen şirketimiz üçüncü çeyrekte iyi performans gösterdi. Bu, entegre iş modelimizin sağlamlığını, TUI markasının gücünü ve tatillere yönelik devam eden yüksek talebi gösteriyor. Zorlu koşullara rağmen konuklarımıza TUI’nin yüksek kalite ve hizmet standartlarını sunmak istiyoruz. ”

Tui Eylül sonuna kadar kâra geçmeyi bekliyor. Şirket hala 2,6 milyar avroluk devlet yardımını geri ödemek zorunda, ve bu sebeple kar/temettü dağıtamıyor.

Benzer Haberler