Press "Enter" to skip to content

FTI Group CEO’su Dietmar Gunz görevi devrediyor

Avrupa’nın en büyük tur operatörlerinden FTI Group’ta yeniden yapılanmanın bir parçası olarak, şirketin kurucusu ve CEO’su Dietmar Gunz, görevini genel müdür Ralph Schiller’e devrediyor ve yönetimden çekiliyor.


Gunz’un yanısıra Gruba ait MP Hotels’in yönetiminden sorumlu olan Roula Jouny’de görevini Karim Hassan’a devrediyor.


Ancak Gunz ve Jouny şirket hissedarları olarak kalacaklar. Gunz’un ayrıca FTI GROUP Denetim Kurulu’nun başkanı olarak katkıda bulunmaya devam etmesi bekleniyor.


Dietmar Gunz, “Salgının başlangıcından bu yana eşi görülmemiş zorluklarla karşı karşıya kaldıktan sonra, önceki azınlık hissedarımız Samih Sawiris Nisan ayında yüzde 75,1 hisse ile ana hissedar oldu. Çok yoğun aylardan sonra şirketimiz yoluna devam ediyor.” “Bu, şimdi Roula Jouny ve benim kendimizi yeni görevlere adamamız için doğru zaman olduğu anlamına geliyor.”


1 Ocak 2021’den itibaren Ralph Schiller, Constantin von Bülow ile birlikte FTI Group’a liderlik edecek.

Bu konuda yorum yapan şirketin Mısırlı hissedarı Samih Sawiris, “Ralph Schiller’in turizmde onlarca yıllık tecrübesi var ve girişimci kararlarına tam güveniyorum. 2011’den beri FTI GROUP’a eş-genel müdür olarak liderlik ediyor ve ekibiyle birlikte grubu geleceğe güvenle taşımak için kullanacağı bilgi birikimine sahip.”dedi