Ana sayfa » Avrupa » 1.500 Ukraynalı Mülteci Cruise Gemisinde Konaklayacak
1.500 Ukraynalı Mülteci Cruise Gemisinde Konaklayacak

1.500 Ukraynalı Mülteci Cruise Gemisinde Konaklayacak

Holland America Line cruise şirketinin Volendam isimli gemisi yaklaşık 1.500 Ukraynalı mülteciye geçici barınma sağlamak için üç ay boyunca Rotterdam’a demirleyecek.


Anlaşmaya göre Volendam mültecilere günde üç öğün sıcak yemek, özel kamara, temizlik hizmetleri, ortak alanların kullanımı, fitness tesisleri, internet erişimi ve diğer ihtiyaçları sağlayacak.


Bu hizmetler için gemide yaklaşık 650 mürettebat görev yapacak.


Geminin aslında 15 Mayıs’ta Rotterdam’dan Norveç , Britanya Adaları ve İzlanda’ya seferlerle hizmete dönmesi planlanıyordu . Üç aylık taahhüdü yerine getirmek için Holland America Line, bu seferlerin üçünü iptal edecek ve bunun yerine 3 Temmuz’da hizmete devam edecek .


Holland America Line başkanı Gus Antorcha şunları söyledi:


” Acil gıda ve barınma ihtiyacını karşılamak için benzersiz bir konumdayız, bu nedenle Rotterdam Şehri ile çalışmanın ve bu gemiyi kiralamanın çok önemli olduğunu hissettik.


”Şirketimiz, göçmenlerin daha iyi bir yaşam bulmalarına yardım etme misyonu etrafında Rotterdam’da kuruldu . Dolayısıyla bugün, trajik bir şekilde yerinden edilmiş Ukraynalılar için benzer bir misyonun küçük bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.”


Hollanda, Ukrayna’daki savaştan kaçan toplam 50.000 kişiyi barındırmayı planlıyor.

Benzer Haberler